Veslovanie

Lukáš Babač na pretekoch Svetového pohára v talianskom Varese. (A. Vičan)

L. Babač na 13. mieste medzi ťažkými váhami

Piešťanský veslár Lukáš Babač obsadil na úvodnom podujatí tohtoročného seriálu Svetového pohára v talianskom Varese medzi „ťažkými“ skifármi konečné 13. miesto. Po tom, čo v piatok nepochodil v opravnej jazde, v ktorej mu unikol postup do A/B-semifinále, vyhral v sobotu C-finále.

19. 04. 2016 14:15  |  Šport / Veslovanie
Piešťanský skifár má ambíciu prebojovať sa do Ria medzi ťažkými váhami. (T. Horký)

Lukáš Babač chce ísť na olympiádu: Verím, že kvalifikáciu zvládnem

Piešťanský veslár Lukáš Babač má za sebou zimnú prípravu pred náročnou sezónou, ktorá preňho bude mať viacero vrcholov. Jedným budú olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro, kde by sa rád kvalifikoval medzi skifárov ťažkých váh. Špičkový slovenský veslár smeruje všetko práve k tomuto cieľu a Piešťanskému týždňu porozprával, v akej sa cíti forme.

15. 04. 2016 09:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač sa v zime pripravoval aj na veslárskych trenažéroch. (I.M.O)

Babač nepôjde do navyšovania hmotnosti, ale výkonu

Najväčšou nádejou pre slovenské veslovanie v súvislosti s účasťou na olympijských hrách 2016 v brazílskom Riu de Janeiro je Piešťanec Lukáš Babač. Dlhoročná slovenská veslárska jednotka sa uplynulý rok dostala do výbornej formy, ktorú dokumentovala v skife ľahkých váh dvomi prvenstvami a jednou druhou priečkou na pretekoch seriálu Svetového pohára. Babač si navyše vybojoval striebro na majstrovstvách Európy v poľskej Poznani.

25. 02. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie
Nevidiaci veslár Milan Lackovič opäť získal titul majstra Európy. (archív VK)

M. Lackovič tretíkrát najlepší v Európe

V maďarskom Györi sa v sobotu 16. januára uskutočnili halové majstrovstvá Európy pre rok 2016 na veslárskych trenažéroch. Podujatia v prekrásnej hale Audi sa zúčastnilo aj viacero Piešťancov.

26. 01. 2016 12:00  |  Šport / Veslovanie
Regatu na veslárskych trenažéroch ovládol Lukáš Babač (I.M.O.)

Regatu na veslárskych trenažéroch ovládol Lukáš Babač

Už po desiaty krát organizoval Veslársky klub Sĺňava Piešťany regatu na veslárskych trenažéroch. Telocvičňa Gymnázia Pierra de Coubertina tak bola v sobotu plná veslárov všetkých vekových kategórii a výborne sa darilo aj domácim veslárom.

25. 01. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
Piešťanskí a bratislavskí veslári si to rozdali v súboji na ľade. Zahral si s nimi aj tréner havranov Leo Gudas. (A. Vičan)

Vodáci vymenili veslá za hokejky

Týždeň pred domácou veslárskou regatou vymenili piešťanskí veslári lode a veslá za hokejky a korčule a v priateľskom hokejovom zápase pozvali do Easton arény veslárov z Bratislavy.

21. 01. 2016 13:00  |  Šport / Veslovanie
Piešťanskí kanoisti, veslári a jachtári ukončili sezónu symbolickým zamykaním vody. (th)

Vodáci „zamkli vodu“ po úspešnej sezóne

Sezóna plná medailových úspechov sa pre piešťanských vodákov skončila, a tak všetky tri oddiely združené do TJ Sĺňava v sobotu slávnostne „zamkli vodu“.

15. 10. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
Výprava piešťanských veslárov na regate v Ostrave. (M. Škulec)

Veslári Sĺňavy súťažili v Ostrave O Perunův pohár

Veslári súťažili počas posledného letného víkendu, 19.-20. septembra, v Ostrave O Perunův pohár. Na trati širokej pre tri lode to mali mladší žiaci do cieľa 500 metrov, starší žiaci a masters pretekári jeden kilometer. Ostatní športovci štartovali z 1500-metrovej vzdialenosti. Veľmi dobre sa darilo aj veslárom z VK Sĺňava Piešťany.

07. 10. 2015 10:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava veslárov zo Sĺňavy na regate Devín - Bratislava. (S. Vičanová)

Piešťanské osemveslice na regate v Bratislave úspešné

Jedným z najstarších pretekov osemveslíc v Európe je bezpochyby regata Devín – Bratislava. Na záverečnom podujatí sezóny ani tento rok nemohli chýbať veslári z Piešťan.

30. 09. 2015 10:00  |  Šport / Veslovanie
Adriana Piknová a Erika Jurgová obsadili v dvojskife žien piate miesto. (Andrea Škulecová)

Masters veslári VK Sĺňava uspeli v Belgicku

Približne 3500 veslárov z celého sveta, osem dráh, 1000-metrová trať a rekordných viac ako 11-tisíc slidov v pohybe bolo na Svetovej veslárskej masters regate, ktorá sa konala v Belgicku na jazere Hazewinkel v dňoch 10.-13. septembra. Už tradične sa na tomto podujatí zúčastňujú aj veslári VK Sĺňava Piešťany.

24. 09. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie
Články 51 - 60 z 167
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa