GEFCO

Veslovanie

Lukáš Babač sa v zime pripravoval aj na veslárskych trenažéroch. (I.M.O)

Babač nepôjde do navyšovania hmotnosti, ale výkonu

Najväčšou nádejou pre slovenské veslovanie v súvislosti s účasťou na olympijských hrách 2016 v brazílskom Riu de Janeiro je Piešťanec Lukáš Babač. Dlhoročná slovenská veslárska jednotka sa uplynulý rok dostala do výbornej formy, ktorú dokumentovala v skife ľahkých váh dvomi prvenstvami a jednou druhou priečkou na pretekoch seriálu Svetového pohára. Babač si navyše vybojoval striebro na majstrovstvách Európy v poľskej Poznani.

25. 02. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie
Nevidiaci veslár Milan Lackovič opäť získal titul majstra Európy. (archív VK)

M. Lackovič tretíkrát najlepší v Európe

V maďarskom Györi sa v sobotu 16. januára uskutočnili halové majstrovstvá Európy pre rok 2016 na veslárskych trenažéroch. Podujatia v prekrásnej hale Audi sa zúčastnilo aj viacero Piešťancov.

26. 01. 2016 12:00  |  Šport / Veslovanie
Regatu na veslárskych trenažéroch ovládol Lukáš Babač (I.M.O.)

Regatu na veslárskych trenažéroch ovládol Lukáš Babač

Už po desiaty krát organizoval Veslársky klub Sĺňava Piešťany regatu na veslárskych trenažéroch. Telocvičňa Gymnázia Pierra de Coubertina tak bola v sobotu plná veslárov všetkých vekových kategórii a výborne sa darilo aj domácim veslárom.

25. 01. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
Piešťanskí a bratislavskí veslári si to rozdali v súboji na ľade. Zahral si s nimi aj tréner havranov Leo Gudas. (A. Vičan)

Vodáci vymenili veslá za hokejky

Týždeň pred domácou veslárskou regatou vymenili piešťanskí veslári lode a veslá za hokejky a korčule a v priateľskom hokejovom zápase pozvali do Easton arény veslárov z Bratislavy.

21. 01. 2016 13:00  |  Šport / Veslovanie
Piešťanskí kanoisti, veslári a jachtári ukončili sezónu symbolickým zamykaním vody. (th)

Vodáci „zamkli vodu“ po úspešnej sezóne

Sezóna plná medailových úspechov sa pre piešťanských vodákov skončila, a tak všetky tri oddiely združené do TJ Sĺňava v sobotu slávnostne „zamkli vodu“.

15. 10. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
Výprava piešťanských veslárov na regate v Ostrave. (M. Škulec)

Veslári Sĺňavy súťažili v Ostrave O Perunův pohár

Veslári súťažili počas posledného letného víkendu, 19.-20. septembra, v Ostrave O Perunův pohár. Na trati širokej pre tri lode to mali mladší žiaci do cieľa 500 metrov, starší žiaci a masters pretekári jeden kilometer. Ostatní športovci štartovali z 1500-metrovej vzdialenosti. Veľmi dobre sa darilo aj veslárom z VK Sĺňava Piešťany.

07. 10. 2015 10:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava veslárov zo Sĺňavy na regate Devín - Bratislava. (S. Vičanová)

Piešťanské osemveslice na regate v Bratislave úspešné

Jedným z najstarších pretekov osemveslíc v Európe je bezpochyby regata Devín – Bratislava. Na záverečnom podujatí sezóny ani tento rok nemohli chýbať veslári z Piešťan.

30. 09. 2015 10:00  |  Šport / Veslovanie
Adriana Piknová a Erika Jurgová obsadili v dvojskife žien piate miesto. (Andrea Škulecová)

Masters veslári VK Sĺňava uspeli v Belgicku

Približne 3500 veslárov z celého sveta, osem dráh, 1000-metrová trať a rekordných viac ako 11-tisíc slidov v pohybe bolo na Svetovej veslárskej masters regate, ktorá sa konala v Belgicku na jazere Hazewinkel v dňoch 10.-13. septembra. Už tradične sa na tomto podujatí zúčastňujú aj veslári VK Sĺňava Piešťany.

24. 09. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava piešťanských veslárov získala v Bratislave 15 cenných kovov. (archív VK)

Veslári VK Sĺňava úspešní na regate v Bratislave

V prvú septembrovú nedeľu sa v Bratislave konal už 48. ročník Memoriálu Ctibora Reiskupa. Preteky sa uskutočnili na Zlatých pieskoch na netradičnej vzdialenosti 600 metrov. Na veslárskej regate sa medzi slovenskými a maďarskými klubmi predstavili aj Piešťanci, ktorí sa vo výsledkovej listine nestratili, keď sa až 15-krát postavili na stupne víťazov.

17. 09. 2015 12:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava veslárov VK Sĺňava Piešťany získala na medzinárodnej regate v českej Třeboni viacero cenných kovov. (archív VK Sĺňava)

Piešťanskí veslári dobyli Svět

Svět je rybník, na ktorom sa pretekalo počas víkendu 22.-23. augusta na Medzinárodnej regate v českej Třeboni, a kde sa po dlhých rokoch predstavili aj veslári z VK Sĺňava. Piešťanskí vodáci si vybojovali niekoľko medailových umiestnení.

05. 09. 2015 11:00  |  Šport / Veslovanie
Články 51 - 60 z 165
GARGO
Regal Burger

Anketa