Nadácia Adeli

Veslovanie

Piešťanskí kanoisti, veslári a jachtári ukončili sezónu symbolickým zamykaním vody. (th)

Vodáci „zamkli vodu“ po úspešnej sezóne

Sezóna plná medailových úspechov sa pre piešťanských vodákov skončila, a tak všetky tri oddiely združené do TJ Sĺňava v sobotu slávnostne „zamkli vodu“.

15. 10. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
Výprava piešťanských veslárov na regate v Ostrave. (M. Škulec)

Veslári Sĺňavy súťažili v Ostrave O Perunův pohár

Veslári súťažili počas posledného letného víkendu, 19.-20. septembra, v Ostrave O Perunův pohár. Na trati širokej pre tri lode to mali mladší žiaci do cieľa 500 metrov, starší žiaci a masters pretekári jeden kilometer. Ostatní športovci štartovali z 1500-metrovej vzdialenosti. Veľmi dobre sa darilo aj veslárom z VK Sĺňava Piešťany.

07. 10. 2015 10:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava veslárov zo Sĺňavy na regate Devín - Bratislava. (S. Vičanová)

Piešťanské osemveslice na regate v Bratislave úspešné

Jedným z najstarších pretekov osemveslíc v Európe je bezpochyby regata Devín – Bratislava. Na záverečnom podujatí sezóny ani tento rok nemohli chýbať veslári z Piešťan.

30. 09. 2015 10:00  |  Šport / Veslovanie
Adriana Piknová a Erika Jurgová obsadili v dvojskife žien piate miesto. (Andrea Škulecová)

Masters veslári VK Sĺňava uspeli v Belgicku

Približne 3500 veslárov z celého sveta, osem dráh, 1000-metrová trať a rekordných viac ako 11-tisíc slidov v pohybe bolo na Svetovej veslárskej masters regate, ktorá sa konala v Belgicku na jazere Hazewinkel v dňoch 10.-13. septembra. Už tradične sa na tomto podujatí zúčastňujú aj veslári VK Sĺňava Piešťany.

24. 09. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava piešťanských veslárov získala v Bratislave 15 cenných kovov. (archív VK)

Veslári VK Sĺňava úspešní na regate v Bratislave

V prvú septembrovú nedeľu sa v Bratislave konal už 48. ročník Memoriálu Ctibora Reiskupa. Preteky sa uskutočnili na Zlatých pieskoch na netradičnej vzdialenosti 600 metrov. Na veslárskej regate sa medzi slovenskými a maďarskými klubmi predstavili aj Piešťanci, ktorí sa vo výsledkovej listine nestratili, keď sa až 15-krát postavili na stupne víťazov.

17. 09. 2015 12:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava veslárov VK Sĺňava Piešťany získala na medzinárodnej regate v českej Třeboni viacero cenných kovov. (archív VK Sĺňava)

Piešťanskí veslári dobyli Svět

Svět je rybník, na ktorom sa pretekalo počas víkendu 22.-23. augusta na Medzinárodnej regate v českej Třeboni, a kde sa po dlhých rokoch predstavili aj veslári z VK Sĺňava. Piešťanskí vodáci si vybojovali niekoľko medailových umiestnení.

05. 09. 2015 11:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač na tlačovej besede. (T. Horký)

Veslár Babač na MS nepôjde, mal nehodu na bicykli

Piešťanský veslár a reprezentant Slovenska Lukáš Babač, nedávny víťaz Svetového pohára, sa poctivo pripravoval na vrchol sezóny - Majstrovstvá sveta v o Francúzsku, kde mal medailové ambície. Ešte vo štvrtok 20. augusta rozprával novinárom na tlačovej konferencii na Lodenici o svojej forme i ambíciách, no po tomto víkende je všetko inak.

25. 08. 2015 15:17  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Lukáš Babač si vybojoval
dve prvenstvá a jedno druhé miesto. (A. Vičan)

Veslár Babač absolútnym vládcom Svetového pohára

Piešťanský veslár Lukáš Babač je najúspešnejším veslárom trojdielneho seriálu Svetového pohára v mužskom skife ľahkých váh. Slovenský reprezentant absolvoval všetky tohtoročné podujatia série a vo svojej disciplíne dosiahol tri medailové umiestnenia.

21. 07. 2015 12:56  |  Šport / Veslovanie
Veteránska osemveslica na podujatí Vienna Nightrow. (A. Škulecová)

Veslári pretekali aj pod nočnou oblohou

Umelý veslársky kanál vo Viedni patril počas posledného júnového víkendu aj piešťanským veslárom. Na 113. viedenskej medzinárodnej regate sa predviedli muži z VK Sĺňava Piešťany a na piatom ročníku podujatia Vienna Nightrow súťažili veteráni rovnakého klubu.

16. 07. 2015 09:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač v Luzerne víťazom skifu ĽV. (veslovanie.sk)

Babač v Luzerne víťazom skifu ĽV

Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač si vybojoval svoje druhé prvenstvo v tohtoročnom seriáli Svetového pohára i v kariére. Aj na treťom podujatí SP 2015 vo švajčiarskom Luzerne sa dočkal medailového umiestnenia v mužskom skife ľahkých váh, keď zvládol víťazne piatkovú rozjazdu i obe sobotňajšie jazdy - semifinálovú i finálovú. Na predchádzajúcich pretekoch tohto rangu triumfoval v máji v slovinskom Blede a v júni obsadil 2. priečku v talianskom Varese.

12. 07. 2015 08:06  |  Šport / Veslovanie
Články 51 - 60 z 161