Nadácia Adeli

Veslovanie

Ilustr. foto (T. Horký)

Veslári Sĺňavy dominovali na domácej regate

Počas uplynulého víkendu sa v Piešťanoch uskutočnilo významné podujatie – 34. ročník veslárskej regaty O pohár SNP. V sobotu i nedeľu to na Sĺňave žilo a zišla sa tu takmer kompletná špička vo všetkých kategóriách. Veľmi dobre si počínali aj veslári z VK Sĺňava Piešťany, ktorí v celkovom poradí klubov skončili na prvom mieste.

10. 05. 2016 14:30  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač ovládol na ME v Nemecku skif ľahkých váh.  (Archív L. Babača)

Veslár Lukáš Babač je majstrom Európy!

Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v nemeckom Brandenburgu (6 - 8. 5. 2016) vybojoval premiérový titul. Po piatkovom suverénnom postupe z 2. miesta v rozjazde a sobotňajšom triumfe v semifinále nenašiel premožiteľa ani v nedeľňajšej finálovej jazde mužského skife ľahkých váh.

08. 05. 2016 11:49  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (archív VKSP)

Veslárska regata O pohár SNP

Veslársky klub Piešťany vás pozýva 7. a 8. mája na 34. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. Príďte aj vy podporiť našich veslárov a zároveň stráviť krásny víkend pri vode v lodenici Piešťany. Okrem piešťanských veslárov tu uvidíte aj ďaľšie slovenské kluby, ale aj veslárske kluby z Čiech, Rakúska, Maďarska a Francúzska.

03. 05. 2016 13:21  |  Šport / Veslovanie
Piešťanskí veslári Matúš Vančo (vľavo) s Ondrejom Kovačovičom. (M. Škulec)

Veslári zbierali v Brne medaily

Po minulotýždňových kontrolných pretekoch Slovenského veslárskeho zväzu sa členovia VK Sĺňava Piešťany zúčastnili počas minulého víkendu pretekov v Brne. Pre mnoho veslárov, hlavne tých najmladších, to boli prvé preteky v sezóne, o to viac potešili výsledky v bohatej konkurencii.

28. 04. 2016 11:30  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač na pretekoch Svetového pohára v talianskom Varese. (A. Vičan)

L. Babač na 13. mieste medzi ťažkými váhami

Piešťanský veslár Lukáš Babač obsadil na úvodnom podujatí tohtoročného seriálu Svetového pohára v talianskom Varese medzi „ťažkými“ skifármi konečné 13. miesto. Po tom, čo v piatok nepochodil v opravnej jazde, v ktorej mu unikol postup do A/B-semifinále, vyhral v sobotu C-finále.

19. 04. 2016 14:15  |  Šport / Veslovanie
Piešťanský skifár má ambíciu prebojovať sa do Ria medzi ťažkými váhami. (T. Horký)

Lukáš Babač chce ísť na olympiádu: Verím, že kvalifikáciu zvládnem

Piešťanský veslár Lukáš Babač má za sebou zimnú prípravu pred náročnou sezónou, ktorá preňho bude mať viacero vrcholov. Jedným budú olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro, kde by sa rád kvalifikoval medzi skifárov ťažkých váh. Špičkový slovenský veslár smeruje všetko práve k tomuto cieľu a Piešťanskému týždňu porozprával, v akej sa cíti forme.

15. 04. 2016 09:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač sa v zime pripravoval aj na veslárskych trenažéroch. (I.M.O)

Babač nepôjde do navyšovania hmotnosti, ale výkonu

Najväčšou nádejou pre slovenské veslovanie v súvislosti s účasťou na olympijských hrách 2016 v brazílskom Riu de Janeiro je Piešťanec Lukáš Babač. Dlhoročná slovenská veslárska jednotka sa uplynulý rok dostala do výbornej formy, ktorú dokumentovala v skife ľahkých váh dvomi prvenstvami a jednou druhou priečkou na pretekoch seriálu Svetového pohára. Babač si navyše vybojoval striebro na majstrovstvách Európy v poľskej Poznani.

25. 02. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie
Nevidiaci veslár Milan Lackovič opäť získal titul majstra Európy. (archív VK)

M. Lackovič tretíkrát najlepší v Európe

V maďarskom Györi sa v sobotu 16. januára uskutočnili halové majstrovstvá Európy pre rok 2016 na veslárskych trenažéroch. Podujatia v prekrásnej hale Audi sa zúčastnilo aj viacero Piešťancov.

26. 01. 2016 12:00  |  Šport / Veslovanie
Regatu na veslárskych trenažéroch ovládol Lukáš Babač (I.M.O.)

Regatu na veslárskych trenažéroch ovládol Lukáš Babač

Už po desiaty krát organizoval Veslársky klub Sĺňava Piešťany regatu na veslárskych trenažéroch. Telocvičňa Gymnázia Pierra de Coubertina tak bola v sobotu plná veslárov všetkých vekových kategórii a výborne sa darilo aj domácim veslárom.

25. 01. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
Piešťanskí a bratislavskí veslári si to rozdali v súboji na ľade. Zahral si s nimi aj tréner havranov Leo Gudas. (A. Vičan)

Vodáci vymenili veslá za hokejky

Týždeň pred domácou veslárskou regatou vymenili piešťanskí veslári lode a veslá za hokejky a korčule a v priateľskom hokejovom zápase pozvali do Easton arény veslárov z Bratislavy.

21. 01. 2016 13:00  |  Šport / Veslovanie
Články 41 - 50 z 161