Veslovanie

Richard Vančo (uprostred) vybojoval prvé miesto v skife ľahkých váh. (archív VK Sĺňava)

Vančo so Slobodom úspešní v Blede

Seniorskí reprezentanti veslárskeho klubu VK Sĺňava Piešťany sa zúčastnili 61. ročníka medzinárodnej veslárskej regaty v slovinskom Blede. Pretekov na Bledskom jazere sa zúčastnilo 15 krajín, okrem iných aj reprezentanti z USA, Číny a Egypta. Najlepšie si z piešťanských veslárov počínali Richard Vančo s Marošom Slobodom, ktorí sa postavili na stupne víťazov trikrát.

23. 06. 2016 10:30  |  Šport / Veslovanie
Veslári z VK Sĺňava sa počas posledného májového víkendu predstavili v Hodoníne. (archív VK Sĺňava)

Veslári z VK Sĺňava zbierali cenné kovy v Hodoníne

Veslári z VK Sĺňava sa počas posledného májového víkendu predstavili v Hodoníne. Na rieke Morava sa okrem piešťanského klubu predstavilo ďalších 15 oddielov z Česka, Slovenska a Rakúska. Vodáci z kúpeľného mesta opäť nesklamali, keď obsadili viacero pódiových umiestnení.

16. 06. 2016 15:00  |  Šport / Veslovanie
L. Babač (archív L.B.)

L. Babač na olympiádu nepôjde

Slovenský reprezentant, Piešťanec Lukáš Babač, potvrdil v závere týždňa, že patrí do svetovej veslárskej špičky, ale na olympijských hrách v brazílskom Rio de Janeiro s ňou nebude môcť súťažiť. Nepodarilo sa mu uspieť v kvalifikácii a pozitívny výsledok nepriniesla ani snaha Slovenského veslárskeho zväzu o voľnú kartu.

08. 06. 2016 15:00  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (I.M.O.)

Veslári z Piešťan získali v Hodoníne viacero medailí

Posledný májový víkend sa veslári z VK Sĺňava Piešťany predstavili v Hodoníne. Na rieke Morava sa okrem piešťanského klubu predstavilo ďalších 15 oddielov z Česka, Slovenska a Rakúska. Vodáci z kúpeľného mestaopäť nesklamali, keď obsadili viacero pódiových umiestnení.

01. 06. 2016 09:20  |  Šport / Veslovanie
L. Babač (archív L.B.)

Babač v Luzerne bez miestenky, neuspel v semifinále

Slovenský reprezentant vo veslovaní Lukáš Babač neuspel na olympijskej kvalifikačnej regate vo švajčiarskom Luzerne (22. - 24. 5. 2016), kde mal poslednú šancu vybojovať si účasť v brazílskom Riu de Janeiro.

24. 05. 2016 10:01  |  Šport / Veslovanie
L. Babač (archív L.B.)

Ak Babač nepostúpi na OH, SVZ požiada o voľnú kartu

Už o necelých sedem dní sa reprezentanti zo 47 krajín sveta predstavia na olympijskej kvalifikačnej regate vo švajčiarskom Luzerne (22. - 24. 5. 2016), kde budú bojovať o zostávajúce miestenky do brazílskeho Ria de Janeiro. Medzi nimi nebude chýbať ani slovenský reprezentant Lukáš Babač, ktorý je jedinou nádejou na účasť na augustových hrách.

16. 05. 2016 07:40  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (T. Horký)

Veslári Sĺňavy dominovali na domácej regate

Počas uplynulého víkendu sa v Piešťanoch uskutočnilo významné podujatie – 34. ročník veslárskej regaty O pohár SNP. V sobotu i nedeľu to na Sĺňave žilo a zišla sa tu takmer kompletná špička vo všetkých kategóriách. Veľmi dobre si počínali aj veslári z VK Sĺňava Piešťany, ktorí v celkovom poradí klubov skončili na prvom mieste.

10. 05. 2016 14:30  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač ovládol na ME v Nemecku skif ľahkých váh.  (Archív L. Babača)

Veslár Lukáš Babač je majstrom Európy!

Slovenský reprezentant Lukáš Babač si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v nemeckom Brandenburgu (6 - 8. 5. 2016) vybojoval premiérový titul. Po piatkovom suverénnom postupe z 2. miesta v rozjazde a sobotňajšom triumfe v semifinále nenašiel premožiteľa ani v nedeľňajšej finálovej jazde mužského skife ľahkých váh.

08. 05. 2016 11:49  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (archív VKSP)

Veslárska regata O pohár SNP

Veslársky klub Piešťany vás pozýva 7. a 8. mája na 34. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. Príďte aj vy podporiť našich veslárov a zároveň stráviť krásny víkend pri vode v lodenici Piešťany. Okrem piešťanských veslárov tu uvidíte aj ďaľšie slovenské kluby, ale aj veslárske kluby z Čiech, Rakúska, Maďarska a Francúzska.

03. 05. 2016 13:21  |  Šport / Veslovanie
Piešťanskí veslári Matúš Vančo (vľavo) s Ondrejom Kovačovičom. (M. Škulec)

Veslári zbierali v Brne medaily

Po minulotýždňových kontrolných pretekoch Slovenského veslárskeho zväzu sa členovia VK Sĺňava Piešťany zúčastnili počas minulého víkendu pretekov v Brne. Pre mnoho veslárov, hlavne tých najmladších, to boli prvé preteky v sezóne, o to viac potešili výsledky v bohatej konkurencii.

28. 04. 2016 11:30  |  Šport / Veslovanie
Články 41 - 50 z 167
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa