Veslovanie

Lukáš Babač podriaďuje prípravu majstrovstvám sveta v USA, aj preto nie sú výsledky úplne ideálne.
 (archív L. babača)

SP: Babač v Luzerne na jedenástom mieste

Slovenský reprezentant vo veslovaní a člen VK Sĺňava Piešťany Lukáš Babač nebojoval v pretekoch záverečného tretieho kola seriálu Svetového pohára 2017 vo švajčiarskom Luzerne o medailové pozície v mužskom skife ľahkých váh. Po dvoch víťazných piatkových jazdách (rozjazda, štvrťfinále) obsadil v sobotu v semifinále piate miesto, čo nestačilo na postup do A-finále. V B-finále potom skončil piaty, takže celkovo obsadil 11. pozíciu.

11. 07. 2017 11:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač skompletizoval svoju zbierku medailí v rámci Svetového pohára. (archív L. Babača)

SP: Babač vybojoval v Poznani bronz

Slovenský reprezentant vo veslovaní, Piešťanec Lukáš Babač, má za sebou úspešné vystúpenie na pretekoch druhého kola seriálu Svetového pohára (SP) 2017 v poľskej Poznani, kde si vybojoval bronzovú pozíciu v mužskom skife ľahkých váh.

20. 06. 2017 10:25  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Richard Vančo uspel na prestížnych pretekoch. (FB R. Vanča)

Veslár Vančo ovládol pražské Primátorky

Piešťanský veslár Richard Vančo si pripísal ďalší výborný výsledok. Na víkendovom 104. ročníku legendárnych pražských Primátoriek ovládol Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského.

07. 06. 2017 12:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáša Babača (tretí sprava) podporovali v Račiciach aj kamaráti. (FB L. Babača)

Babač na ME bez medaily, skončil na ôsmom mieste

Lukáš Babač, skifár VK Sĺňava Piešťany, si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v českých Račiciach (26.-28. mája), na ktorých obhajoval lanské zlato z nemeckého Brandenburgu, vybojoval v mužskom skife ľahkých váh konečné ôsme miesto.

01. 06. 2017 08:38  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Lukáš Babač je slovenským želiezkom v ohni. (archív L. Babača)

Veslárov čaká európsky šampionát

Už počas nasledujúceho víkendu 26.-28. mája budú české Račice hostiť kontinentálny šampionát dospelých veslárov. Slovenskou medailovou nádejou bude Piešťanec Lukáš Babač. Aktuálne najlepší veslár Slovenska sa predstaví v pozícii obhajcu titulu v skife ľahkých váh z nemeckého Brandenburgu. Okrem Babača sa na štart postavia aj jeho oddieloví kolegovia z VK Sĺňava Piešťany, Richard Vančo a Maroš Sloboda, ktorých čaká účinkovanie v dvojskife ľahkých váh.

24. 05. 2017 10:15  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač, člen VK Sĺňava Piešťany, odštartoval sezónu na pretekoch v Belehrade, medailu však nezískal. (archív L. Babača)

Babač na úvod Svetového pohára piaty

Slovenský reprezentant vo veslovaní, Piešťanec Lukáš Babač, obsadil na úvodnom tohtoročnom podujatí seriálu Svetového pohára (SP) v srbskom Belehrade konečné piate miesto. Na pretekoch prvého kola SP sa prebojoval do A-finále mužského skifu ľahkých váh, v ktorom sa rozhodovalo o umiestnení na 1.-6. priečke.

17. 05. 2017 15:00  |  Šport / Veslovanie
Viktória Zruttová z Piešťan je majsterkou Slovenska medzi juniorkami. (Daniel Banás)

Vančo získal na domácom pohári SNP štyri zlaté

Na 35. ročníku medzinárodnej veslárskej regaty O Pohár SNP, ktorý sa v Piešťanoch konal počas prvého májového víkendu sa znova bojovalo aj o medaily v rámci majstrovstiev Slovenska, ktoré sa udeľovali v kategóriách dospelých a juniorov. Skifárske tituly získali Richard Vančo a Anna Markulínová.

15. 05. 2017 15:01  |  Šport / Veslovanie
35. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. (Daniel Banás)

Medzinárodná veslárska regata O pohár SNP

Počas prvého májového víkendu sa konal na rieke váh už 35. ročník medzinárodnej veslárskej regaty. Viac ako 500 prihlásených posádok vytvorilo na Lodenici v Piešťanoch veľa krásnych súbojov na vode od mladých nádeji až po veteránske kategórie.

09. 05. 2017 10:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu

Veslársky klub Piešťany vás pozýva 6. a 7. mája na 35. ročník Medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. Príďte aj vy podporiť našich veslárov a zároveň stráviť krásny víkend pri vode v lodenici Piešťany. Okrem piešťanských veslárov tu uvidíte aj ďaľšie slovenské kluby, ale aj veslárske kluby z Čiech, Rakúska, Maďarska a Francúzska.

02. 05. 2017 09:30  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (archív L. Babača)

Štyri pódiové umiestnenia Slovákov v Záhrebe

Na medzinárodnej veslárskej regate Croatia Open 2017, ktoré sa konali 8.- 9. apríla v Záhrebe sa v kvalitnej konkurencii nestratili ani slovenskí reprezentanti, ktorí si vyjazdili štyri pódiové umiestnenia.

12. 04. 2017 13:32  |  Šport / Veslovanie
Články 1 - 10 z 157