Nadácia Adeli

Veslovanie

Veslári VK Sĺňava Piešťany sa na posledných pretekoch v tomto roku predviedli v dobrom svetle. (aš)

Veslárom z Piešťan sa v Otrokoviciach darilo

V posledný septembrový deň sa Veslárskemu klubu Sĺňava Piešťany podarilo opäť zorganizovať autobusový „zájazd“ na veslárske šprinty v Otrokoviciach. Boli to zároveň aj posledné preteky pre žiacke kategórie v tomto roku. Rozlúčka sa niesla v znamení zlatých kovov a priečok na stupňoch víťazov.

24. 10. 2017 15:00  |  Šport / Veslovanie
Piešťanská osemveslica zvíťazila na pretekoch v Bratislave. (archív VK Sĺňava)

Veslári na najdlhších pretekoch osemveslíc na Slovensku

Náročná jedenásť kilometrov dlhá trať na rieke Dunaj od Devína po Most SNP v Bratislave je naozaj len pre tých najskúsenejších veslárov.

28. 09. 2017 11:00  |  Šport / Veslovanie
V roku 2010 vybojoval Lukáš Babač na Novom Zélande striebro. (archív L. Babača)

Lukáš Babač pred MS: Chcem bojovať o zlato

Už o pár dní (23. 9. - 1. 10.) sa piešťanský veslár Lukáš Babač predstaví na majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia na Floride v meste Sarasota-Bradenton. Člen VK Sĺňava Piešťany už odcestoval do USA, kde sa bude pokúšať skompletizovať svoju medailovú zbierku zo svetových šampionátov ziskom zlata v skife ľahkých váh.

22. 09. 2017 11:00  |  Šport / Veslovanie
Posádka Erika Jurgová (vpravo) a Adriana Piknová obsadili v kategórii do 35 rokov tretie miesto. (archív VK Sĺňava)

Veslárski „seniori“ sa v Blede nestratili

Už sa stalo tradíciou, že piešťanskí veteráni sa zúčastňujú svetových veslárskych regát. Počas prvého septembrového víkendu sa takáto svetová Masters regata uskutočnila na prekrásnej veslárskej dráhe v slovinskom Blede.

21. 09. 2017 13:00  |  Šport / Veslovanie
Piešťany ponúkajú Lukášovi Babačovi na prípravu takmer ideálne podmienky. (archív L. Babača)

Babačovi chýba v medailovej zbierke zlato

Vrcholom sezóny pre piešťanského veslára Lukáša Babača budú majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia od 23. septembra do 1. októbra na Floride. Člen VK Sĺňava sa v Amerike bude pokúšať skompletizovať svoju medailovú zbierku zo svetových šampionátov a v skife ľahkých váh chce bojovať o zlato.

27. 08. 2017 16:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač podriaďuje prípravu majstrovstvám sveta v USA, aj preto nie sú výsledky úplne ideálne.
 (archív L. babača)

SP: Babač v Luzerne na jedenástom mieste

Slovenský reprezentant vo veslovaní a člen VK Sĺňava Piešťany Lukáš Babač nebojoval v pretekoch záverečného tretieho kola seriálu Svetového pohára 2017 vo švajčiarskom Luzerne o medailové pozície v mužskom skife ľahkých váh. Po dvoch víťazných piatkových jazdách (rozjazda, štvrťfinále) obsadil v sobotu v semifinále piate miesto, čo nestačilo na postup do A-finále. V B-finále potom skončil piaty, takže celkovo obsadil 11. pozíciu.

11. 07. 2017 11:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač skompletizoval svoju zbierku medailí v rámci Svetového pohára. (archív L. Babača)

SP: Babač vybojoval v Poznani bronz

Slovenský reprezentant vo veslovaní, Piešťanec Lukáš Babač, má za sebou úspešné vystúpenie na pretekoch druhého kola seriálu Svetového pohára (SP) 2017 v poľskej Poznani, kde si vybojoval bronzovú pozíciu v mužskom skife ľahkých váh.

20. 06. 2017 10:25  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Richard Vančo uspel na prestížnych pretekoch. (FB R. Vanča)

Veslár Vančo ovládol pražské Primátorky

Piešťanský veslár Richard Vančo si pripísal ďalší výborný výsledok. Na víkendovom 104. ročníku legendárnych pražských Primátoriek ovládol Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského.

07. 06. 2017 12:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáša Babača (tretí sprava) podporovali v Račiciach aj kamaráti. (FB L. Babača)

Babač na ME bez medaily, skončil na ôsmom mieste

Lukáš Babač, skifár VK Sĺňava Piešťany, si na majstrovstvách Európy vo veslovaní v českých Račiciach (26.-28. mája), na ktorých obhajoval lanské zlato z nemeckého Brandenburgu, vybojoval v mužskom skife ľahkých váh konečné ôsme miesto.

01. 06. 2017 08:38  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Lukáš Babač je slovenským želiezkom v ohni. (archív L. Babača)

Veslárov čaká európsky šampionát

Už počas nasledujúceho víkendu 26.-28. mája budú české Račice hostiť kontinentálny šampionát dospelých veslárov. Slovenskou medailovou nádejou bude Piešťanec Lukáš Babač. Aktuálne najlepší veslár Slovenska sa predstaví v pozícii obhajcu titulu v skife ľahkých váh z nemeckého Brandenburgu. Okrem Babača sa na štart postavia aj jeho oddieloví kolegovia z VK Sĺňava Piešťany, Richard Vančo a Maroš Sloboda, ktorých čaká účinkovanie v dvojskife ľahkých váh.

24. 05. 2017 10:15  |  Šport / Veslovanie
Články 1 - 10 z 162
Regal Burger

Anketa