Veslovanie

Regatu na trenažéroch sprevádzala výborná atmosféra. (th)

Regata na trenažéroch so 400 veslármi priniesla výbornú atmosféru

Hala Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch hostila v sobotu už 11. ročník verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch O pohár Sĺňavy. Takmer 400 veslárov v rôznych kategóriách si prišlo zmerať sily počas zimnej prípravy a všetci si preteky, ktoré sprevádzala vynikajúca atmosféra, užili.

24. 01. 2017 14:00  |  Šport / Veslovanie

XI. ročník verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch O pohár Sĺňavy

Už po jedenásty krát organizuje Veslársky klub Sĺňava Piešťany regatu na veslárskych trenažéroch.

13. 01. 2017 13:35  |  Šport / Veslovanie
Piešťanec Lukáš Babač s novou loďou, na ktorej absolvuje nasledujúcu sezónu. (archív L. Babača)

Babač chce v roku 2017 získať titul svetového šampióna

Piešťanský veslár Lukáš Babač pred koncom roka 2016 absolvoval preteky v Taliansku a Írsku a je v plnej príprave na nadchádzajúcu sezónu. Tento rok bol pre slovenského reprezentanta veľmi úspešný - vybojoval si titul majstra Európy a na svetovom šampionáte získal bronz. V ďalšej sezóne by však rád zabojoval o zlatú medailu z majstrovstiev sveta, ktorá mu chýba do zbierky.

28. 12. 2016 09:00  |  Šport / Veslovanie
Veslári z VK Sĺňava Piešťany na spoločnej fotke s českou hviezdou Ondřejom Synekom (uprostred). (av)

Osemveslici s olympionikom Synekom odolávali štyri kilometre

Piešťanskí veslárski veteráni sa začiatkom novembra zúčastnili nultého ročníka podujatia Head of Prague. Netradičné preteky na šesť kilometrov s otočkou v centre Prahy si posádka veteránov VK Sĺňava nemohla nechať ujsť.

17. 11. 2016 15:00  |  Šport / Veslovanie
Ilustr. foto (T. Horký)

Veslovanie v každom období - hlasujte za náš projekt

Priďte podporiť projekt Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany, ktorý vďaka výzve Raiffeisen banky môže získať až 1000 eur. Hlasovať za projekt môžete v pobočke banky na Teplickej ulici č. 2, oproti Auparku. Hlasovať môže každá osoba vo veku od 18 rokov s trvalým pobytom na Slovensku, ktorá vypíše hlasovací hárok v pobočke banky. Každá osoba môže počas výzvy hlasovať iba raz.

30. 09. 2016 08:34  |  Šport / Veslovanie
Piešťanskí dorastenci Pavol Taraba a Martin Spanakis v rakúskom Villachu. (archív VK Sĺňava)

Prvé skúsenosti na veľkej regate

Už aj piešťanskí dorastenci vo veslovaní získali prvé skúsenosti na veľkej regate. Počas prvého septembrového víkendu sa v rakúskom Villachu konala medzinárodná regata, kde veslári VK Sĺňava Piešťany Pavol Taraba a Martin Spanakis zbierali nové skúsenosti.

15. 09. 2016 13:00  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač chce budúci rok vybojovať zlatú medailu. (archív L. Babača)

Babač chce skompletizovať svoju zbierku medailí zlatom

Vlani ho nešťastná udalosť - pád z bicykla po uštipnutí osou a zlomená kľúčna kosť - pripravila o možnosť štartovať na majstrovstvách sveta vo francúzskom Aiguebelette. Našťastie, tento rok slovenského reprezentanta vo veslovaní Lukáša Babača z Piešťan už nepostihla smola a mohol zabojovať na svetovom šampionáte v neolympijských disciplínach v holandskom Rotterdame o popredné umiestnenie v mužskom skife ľahkých váh. Keďže sa nekvalifikoval na olympiádu do Ria de Janeiro, MS 2016 boli preňho vrcholom sezóny.

08. 09. 2016 10:00  |  Šport / Veslovanie
Výprava slovenských veslárov aj s Piešťancami
Lukášom Babačom (vľavo) a Richardom Vančom (vpravo). (archív VK Sĺňava)

R. Vančo v dvojskife na šiestom mieste

Piešťanský veslár Richard Vančo si spolu so svojím kolegom z dvojskifu Petrom Zelinkom na minulotýždňových majstrovstvách sveta vo veslovaní do 23 rokov v holandskom Rotterdame vybojovali konečné šieste miesto v dvojskife ľahkých váh. Po postupe zo semifinále mali istotu umiestnia do šiestej priečky, ale v piatkovom A-finále sa už nedokázali posunúť vyššie.

31. 08. 2016 09:56  |  Šport / Veslovanie
Lukáš Babač získal bronzovú medailu v mužskom skife ľahkých váh na majstrovstvách sveta vo veslovaní (archív L.B.)

Babač v Rotterdame bronzový

Slovenský reprezentant Lukáš Babač získal bronzovú medailu v mužskom skife ľahkých váh na majstrovstvách sveta vo veslovaní v neolympijských disciplínach seniorov v holandskom Rotterdame (zároveň sa koná aj šampionát do 23 rokov a juniorov). Úradujúci majstrer Európy v tejto disciplíne dosiahol čas 7:38,89 min, za víťazom Paulom O´Donovanom z Írska zaostal o vyše 6 sekúnd. Striebro si vybojoval maďarský pretekár Péter Galambos.

28. 08. 2016 15:11  |  Šport / Veslovanie
Piešťanská lodenica vychováva medailistov bez pomoci mesta. (Jozef Vojčiniak)

Piešťanské tradičné športy bez záujmu vedenia mesta

Vodácky šport patrí v Piešťanoch k najúspešnejším, no podpory od radnice sa mu dostáva len minimálne. Klub TJ Sĺňava združuje oddiel veslárov, jachtárov a kanoistov. A úspechy, ktoré dosahujú, prezentujú dobré meno kúpeľného mesta na mnohých svetových podujatiach. V ich radoch vyrástli olympionici, medailisti na svetových šampionátoch a v súčasnosti je ich najžiarivejšou hviezdou majster Európy v skife ľahkých váh Lukáš Babač, ktorému olympiáda v Riu unikla len o pomyselný vlások, a všetko si tak ide vynahradiť na svetový šampionát na sklonku augusta.

26. 08. 2016 08:59  |  Piešťany / Aktuálne
Články 1 - 10 z 146