TENIS: Cibulková postúpila do semifinále dvojhry v Kuala Lumpure

• Spravodajstvo
  • 19. apríla 2014, 12:35
  • Autor:sita/red

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako prvá zvíťazila v piatkovom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International BMW Malaysian Open v malajzijskom Kuala Lumpure nad 20-ročnou Kazaškou Zarinou Dijasovou, 93. v počítačovom poradí, v ich premiérovom vzájomnom dueli za 155 minút 4:6, 6:2, 6:4.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka ‚brejkla‘ súperku v tretej hre prvého setu, no stratila podanie v šiestom geme, keď šestka "pavúka" Dijasová využila až desiaty brejkbal po štrnástich zhodách. Cibulková potom prišla aj o nasledujúci servis a po rebrejku Kazaška prelomila podanie Slovenky aj tretíkrát. Cibulková predtým odvrátila tri setbaly súperky. Druhý set bol v réžii slovenskej tenistky, ktorá získala súperkin servis v tretej aj piatej hre a celý set vyhrala 6:2. V treťom obe hráčky stratili až sedemkrát svoje podanie a Cibulková na postup premenila druhý mečbal.