Rybárikovej možný návrat tento týždeň v Nemecku

Utorok 14. 02. 2017 12:00  | Šport / Tenis  | Autor: SITA

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa po viac ako polročnej výluke možno vráti do súťažného diania už tento týždeň na turnaji ITF s dotáciou 25-tisíc amerických dolárov na tvrdom povrchu v hale v nemeckom Altenkirchene. Figuruje na štvrtej pozícii na tzv. akceptačnom zozname, žreb hlavnej súťaže dvojhry sa ešte neuskutočnil.

Tenistka Magdaléna Rybáriková podstúpila minulý rok operácie ruky a kolena.

Tenistka Magdaléna Rybáriková podstúpila minulý rok operácie ruky a kolena. (Autor: archív M. Rybárikovej)

Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka Rybáriková podstúpila minulý rok v júli zákrok na zápästí nedominantnej ľavej ruky a v auguste mala pod skalpelom pravé koleno. Dosiaľ naposledy bola v akcii 3. júla vo štvorhre na Wimbledone. „S mojím návratom je to komplikovanejšie, než som predpokladala. Snažím sa pomaličky do toho dostať. Chcem to najprv skúsiť na úrovni ITF, aby som vedela, ako na tom som. Nehodlám sa unáhliť a privodiť si nejakú recidívu,“ skonštatovala v januári niekdajšia 31. hráčka singlového renkingu WTA Rybáriková. Zverenkyňa Petra Hubera figuruje na 203. priečke vo svetovom rebríčku v dvojhre, ale môže využívať tzv. chránený renking v podobe 108. pozície - na grandslamovej úrovni na dvoch turnajoch.

„Z dlhodobejšieho hľadiska sa upínam k Roland Garros a Wimbledonu, azda vtedy už bude všetko v poriadku. Koleno sa hojilo pomalšie, ako zneli prognózy, hoci to malo byť naopak. Pôvodne lekári očakávali, že dlhšie to bude trvať s rukou,“ uviedla držiteľka štyroch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková. 

 

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa