GEFCO

Rybáriková v ankete piata

Streda 10. 01. 2018 19:00  | Šport / Tenis  | Autor: th

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková, pre ktorú bol minulý rok najúspešnejší v kariére, obsadila v ankete Športovec roka 2017 piate miesto. Semifinalistka minuloročného Wimbledonu sa v prvej desiatke objavila vôbec prvýkrát.

Piešťanskú tenistku ocenili v ankete Športovec roka 2017.

Piešťanskú tenistku ocenili v ankete Športovec roka 2017. (Autor: FB M. Rybárikovej)

Rybáriková môže vďačiť umiestneniu aj za premiérový prienik do top 20 rebríčka WTA. „Je pre mňa veľká pocta byť medzi týmito veľkými športovými menami. Veľmi si to vážim. Celá moja sezóna bola veľmi dobrá a toto je už len čerešnička, že aj iní ľudia ocenili to, čo sa mi podarilo. Prekvapila ma vlastne celá sezóna tak, ako som ju absolvovala. Môj cieľ bol na začiatku byť v hlavnej súťaži na Australian Open a na konci roka v rebríčku okolo stovky a skončila som dvadsiata. To je niečo neskutočné, zároveň aj to, že som zostala do konca sezóny zdravá. To sa v minulosti často nedalo povedať,“ uviedla piešťanská tenistka.

Športovec roka 2017: 1. Peter Sagan, cestná cyklistika, 2. Petra Vlhová, zjazdové lyžovanie, 3. Veronika Velez-Zuzulová, zjazdové lyžovanie, 4. Ján Volko, atletika, 5. Magdaléna Rybáriková, tenis, 6. Marek Hamšík, futbal, 7. Alexander Slafkovský, vodný slalom, 8. Peter Hámor, horolezectvo, 9. Peter Gelle, Adam Botek, rýchlostná kanoistika, 10. Ladislav a Peter Škantárovci, vodný slalom

GARGO
Regal Burger

Anketa