Rybáriková pred FED Cupom: Naše šance proti Ruskám sa zvýšili

Pondelok 05. 02. 2018 17:00  | Šport / Tenis  | Autor: th/sita

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková bude najväčším želiezkom v slovenského výberu tenistiek na bratislavské stretnutie s Ruskom 10. - 11. februára v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien.

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková (vľavo) figuruje od pondelka 5. februára na 18. mieste vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre.

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková (vľavo) figuruje od pondelka 5. februára na 18. mieste vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre. (Autor: apt)

Spoločne s ňou budú Slovensko reprezentovať Jana Čepelová, Viktória Kužmová a Karolína Schmiedlová.

„Po návrate z Australian Open som mala pár dní voľna aj vzhľadom na menšie zdravotné problémy. Bola som v Prahe na vyšetrení u profesora Pavla Kolářa. Noha vyzerá celkom fajn, hoci ešte nie je v 100-percentnom stave. Dúfam, že do stretnutia sa dám úplne dokopy. Bude to pre nás ťažký súboj. Som rada, že hráme doma, už dávnejšie som to nezažila. Teším sa na tento zápas,“ povedala 29-ročná piešťanská rodáčka Rybáriková, národná jednotka.

Rusko vyrukovalo na bratislavské fedcupové stretnutie so Slovenskom v 1. kole II. svetovej skupiny so sotva druhou garnitúrou svojich tenistiek podľa postavenia vo svetovom rebríčku. Domáca jednotka však zdvihla varovný prst. „Popravde, poznám len Vichľancevovú a niečo mi ešte hovorí meno Potapovová. Sú to však stále Rusky, nemôžeme nič podceniť, akokoľvek by sa možno zdalo, že posielajú len nejaký ´C-tím´. Všetky tie baby sú mladé, možno o 2-3 roky budú v Top 50. Sama som sa nedávno vracala cez turnaje ITF a dobre si pamätám, že aj na takej úrovni súperky hrajú dobre. Naše šance na úspech sa zrejme zvýšili, ale treba si dať pozor. Stále platí, že to nebude jednoduché,“ dodala M. Rybáriková.

V Národnom tenisovom centre sa bude hrať v sobotu od 15.30 h (postupne dve dvojhry) a v nedeľu od 15.00 h (postupne dve dvojhry a štvorhra). Vstupenky na každý z dní stoja 15 a 20 eur.

Oficiálne predbežné nominácie tenistiek:

SLOVENSKO - Magdaléna Rybáriková (19. vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre, 409. vo štvorhre), Jana Čepelová (113./259.), Viktória Kužmová (122./629.), Karolína Schmiedlová (127./824.), kapitán: Matej Lipták

RUSKO - Natalia Vichľancevová (76./ 685.), Anna Kalinská (149./162.), Anastasia Potapovová (235./248.), Veronika Kudermetovová (241./55.), kapitánka: Anastasia Myskinová

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa