Pre deti s rakovinou vyzbierali 3770 eur

Streda 23. 08. 2017 11:00  | Šport / Tenis  | Autor: ts, th

V piešťanskom HS Centre sa v sobotu uskutočnil prvý ročník charitatívneho mediálneho tenisového turnaja Play 4 Charity. Akcia sa uskutočnila pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku. Celkovo sa podarilo vyzbierať 3770 eur a peniaze poputujú neziskovej organizácii Deťom s rakovinou.

Osobnosti vyzbierali v Piešťanoch sumu 3770 eur.

Osobnosti vyzbierali v Piešťanoch sumu 3770 eur. (Autor: L. Duračka)

Majstri sveta v hokeji Peter Bondra a Rastislav Pavlikovský, hráč NHL Marek Hrivík, bývalí futbalisti Miroslav Karhan a Ľubomír Luhový, choreograf Ján Ďurovčík, herec Marián Slovák a ďalší v sobotu vytiahli tenisovú raketu, aby podporili dobročinnú akciu. „Počas akcie sa nám vďaka podpore účastníkov aj ľudí, ktorí sa prišli pozrieť priamo do tenisového areálu HS Centra, podarilo vyzbierať sumu 3770 eur, ktorá pomôže malým bojovníkom a ich rodinám,“ konštatoval Ivan Rudolf, hlavný organizátor a majiteľ usporiadateľskej agentúry W.R.P.R.

Zdolaní finalisti Matthias Setele (druhý zľava) a Miroslav Karhan (tretí zľava).Zdolaní finalisti Matthias Setele (druhý zľava) a Miroslav Karhan (tretí zľava). (Autor: L. Duračka)

Strelec zlatého gólu z majstrovstiev sveta vo švédskom Göteborgu P. Bondra prišiel na charitatívnu akciu z Popradu, kde momentálne dovolenkuje. „Je dobré sa stretnúť s úspešnými ľuďmi aj mimo športového sveta. Navyše má akcia charitatívny rozmer, preto je dôležité nezabudnúť pomáhať druhým. Vždy sa rád zúčastním na takejto akcii, najmä ak slúži dobrej veci,“ povedal Bondra tesne po exhibícii osobností, na ktorej sa zúčastnili v Tíme Bondra aj R. Pavlikovský, M. Hrivík, moderátorka Danka Strculová, hokejista Ivan Dornič a majster sveta v MMA Attila Végh.

Zápasník MMA Atilla Végh počas autogramiády.Zápasník MMA Atilla Végh počas autogramiády. (Autor: ld)

Proti nim nastúpil Tím Karhan na čele s bývalým slovenským futbalovým reprezentantom M. Karhanom, ďalej s generálnym riaditeľom televízie Markíza Matthiasom Settelem, hercom M. Slovákom, bývalým futbalistom Ľ. Luhovým, hokejovým trénerom Ľubom Pokovičom a tenistom Kamilom Čapkovičom. Karhanovci napokon v exhibícii zvíťazili 9:4.

Vo finále turnaja zvíťazili v dramatickom zápase Jozef Šatara a Rudolf Geri nad dvojicou Karhan-Settele 7:5.

Bývalý futbalista Ľubomír Luhový s hercom Mariánom Slovákom.Bývalý futbalista Ľubomír Luhový s hercom Mariánom Slovákom. (Autor: L. Ďuračka)

Choreograf Ján Ďurovčík a hokejista Marek Hrivík s radosťou rozdávali podpisy.Choreograf Ján Ďurovčík a hokejista Marek Hrivík s radosťou rozdávali podpisy. (Autor: ld)

Výťažok z akcie pôjde neziskovej organizácii Deťom s rakovinou, ktorá funguje na klinike detskej hematológie a onkológie DFNsP v Bratislave. „Srdečne ďakujeme organizátorom aj zúčastneným za rozhodnutie podporiť týmto turnajom našu organizáciu a prispieť na rekonštrukciu detskej onkológie, konkrétne lôžkovej časti pre malé deti. Je nesmierne dôležité, aby sa detskí pacienti s rakovinou liečili v bezpečnom prostredí,“ uviedla prednostka kliniky Alexandra Kolenová a doplnil ju člen správnej rady a zakladateľ n.o. Deťom s rakovinou Peter Mitura: „Veľmi pekne ďakujeme organizátorom podujatia i všetkým osobnostiam. Peniaze použijeme na rekonštrukciu lôžkového oddelenia pre malé deti do osem rokov. Chceme inštalovať vzduchotechniku, ktorá chýba, je veľmi potrebná pre filtrovanie vzduchu, kompletne prebudovať izby na tzv. intermediárne, kde budú aj deti vo vážnom stave v bezpečí.“

Legendárny hokejista Peter Bondra prekypoval dobrou náladou.Legendárny hokejista Peter Bondra prekypoval dobrou náladou. (Autor: ld)

Bývalý futbalový reprezentant M. Karhan ukázal svoje tenisové zručnosti.Bývalý futbalový reprezentant M. Karhan ukázal svoje tenisové zručnosti. (Autor: ld)

GARGO
Regal Burger

Anketa