Piešťany majú nový tenisový talent

Sobota 30. 09. 2017 16:00  | Šport / Tenis  | Autor: Miro Béreš

Na svetovom finále Champions Bowl pre hráčov od 9 do 16 rokov sa výborným výkonom prezentovala piešťanská rodáčka Soňa Depešová.

Piešťanská rodáčka Soňa Depešová.

Piešťanská rodáčka Soňa Depešová. (Autor: mb)

V ťažkej konkurencii kategórie dievčat do 9 rokov sa umiestnila na druhej priečke, keď v trojsetovej finálovej bitke nestačila na súperku zo Slovinska.

Slovenskému tímu so štyrmi reprezentantmi, ktorí si vybojovali možnosť štartovať na finálovom turnaji Champions Bowl v chorvátskom Umagu, sa podaril malý úspech v podobe finálovej účasti v najmladšej kategórii U9.

Soňa Depešová obsadila na turnaji v chorvátskom Umagu druhé miesto.Soňa Depešová obsadila na turnaji v chorvátskom Umagu druhé miesto. (Autor: mb)

Po dvoch víťazstvách a jednej prehre jasne porazila v skupine Nemku Francescu Partschelliovú a následne i semifinálovú súperku Alvarez Fernandezovú. Druhú prehru na turnaji zakúsila opäť so súperkou zo základnej skupiny, keď podľahla Slovinke Eve Plosnikovej.

„Je to pre mňa prvá medzinárodná skúsenosť, a aj keď som bola najprv smutná, teším sa z dobrého výsledku vo svetovom finále,“ povedala S. Depešová, s ktorej výkonom boli spokojní i jej rodičia.

Tí prezradili, že v Chorvátsku zažila svoj prvý medzinárodný turnaj. Celkovým víťazom sa stal tím Nemecka, ktorý o jedno víťazstvo predbehol minuloročných víťazov Španielov. Turnaja sa zúčastnilo takmer 200 hráčov z 33 krajín vrátane Európy, Severnej a Južnej Ameriky, Ázie či Afriky.

GARGO
Regal Burger

Anketa