Fed Cup: Rybáriková sa príliš nepredviedla

• Šport / Tenis
  • 12. februára 2015, 09:12
  • Autor:sita

Slovenské tenisové reprezentantky si ani v roku 2016 nezahrajú v elitnej osmičke Pohára federácie družstiev žien. Navyše, v aprílovom play-off budú bojovať o vyhnutie sa „tretej lige“ v hierarchii týchto MS. Slovenky totiž neuspeli vo víkendovom stretnutí prvého kola druhej svetovej skupiny na antuke v Apeldoorne proti domácim Holanďankám. Po dvojhrách prehrávali nezvratne 1:3. Štvorhra už bola len formalitou a priniesla zvýraznenie radosti hostiteliek.

Po sobote bol stav 1:1. Bodovali dvojky tímov proti jednotkám. Najprv Karolína Schmiedlová zdolala Bertensovú za 105 minút 6:2, 7:5, potom však piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala s Rusovou za 78 minút 3:6, 4:6. Na začiatok nedeľňajšieho programu Rybáriková podľahla v dueli singlových jednotiek kádrov Kiki Bertensovej za 91 minút 1:6, 6:2, 1:6, čím domáce zavŕšili priebežný obrat z 0:1 na 2:1. Potom Schmiedlová prehrala s Arantxou Rusovou za 149 minút 3:6, 6:2, 4:6.Na štvorhru nastúpili Richel Hogenkampová a Michaella Krajiceková proti Kristínam Kučovej a Schmiedlovej.Slovenky ťahali v sezónach 2012 a 2013 sériu troch úspechov, teraz prehrali po štvrtý raz v rade. O záchranu v druhej svetovej skupine budú hrať premiérovo od roku 2008. Ak neuspejú, ocitnú sa v I. skupine euroafrickej zóny prvýkrát od ročníka 2006. Aktuálne boli bez Dominiky Cibulkovej, Daniely Hantuchovej a Jany Čepelovej. Prvé dve dali prednosť individuálnym turnajovým záujmom, tretia sa zotavuje po zápale pľúc. Holanďanky triumfovali po šiesty raz v rade. M. Rybáriková so svojou hrou vôbec spokojná nebola: „Som sklamaná, že som nepomohla tímu. Bojovala som, chcela som vyhrať. Prehrala som však oba zápasy, mrzí ma to. Zodpovednosť v tímovej súťaži zväzuje podobne ako na turnaji, keď hrá človek trebárs vo finále. Každý má zápasy, v ktorých ho zväzuje zodpovednosť. Snažila som sa cez to dostať, dala som do toho všetko, nevyšlo mi to.“

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 7, ktoré je v predaji od 10. februára.