Ďalší titul Rybárikovej, triumfovala vo Fukuoke

Streda 17. 05. 2017 11:00  | Šport / Tenis  | Autor: SITA

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 85 minút s prehľadom 6:2, 6:3 nad jednotkou podujatia Jang Su-jeong z Kórejskej republiky v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF v japonskej Fukuoke. Dvadsaťosemročná piešťanská rodáčka sa presadila druhý týždeň v rade, najbližšie bude hrať v rovnakej krajine v Kurume.

Piešťanská tenistka M. Rybáriková na Australian open pokračuje.

Piešťanská tenistka M. Rybáriková na Australian open pokračuje. (Autor: FB M. Rybárikovej)

Zverenkyňa Petra Hubera minulý týždeň v japonskom Gifu triumfovala na scéne Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) prvý raz od Prahy 2011. Pravda, medzičasom sa venovala najmä významnejším turnajom. Má na konte štyri trofeje z akcií v agende Tenisovej asociácie žien (WTA) - Birmingham 2009, Memphis 2011, Washington 2012 a 2013.

Na úrovni ITF sa premiérovo radovala už v roku 2005 a teraz má sedem takýchto primátov.

Fedcupová reprezentantka SR Rybáriková vlani v júli podstúpila operáciu zápästia nedominantnej ľavej ruky a v auguste mala pod skalpelom pravé koleno. Na kurty sa súťažne vrátila vo februári v nemeckom Altenkirchene. Niekdajšia 31. žena singlového renkingu WTA Rybáriková figuruje na 242. priečke v počítačovom poradí. V nezáväznom on-line prepočte sa posunula už na 188. miesto. Na začiatku mája bola presne o dvesto pozícií nižšie.

■ Dvojhra - finále: Magdaléna Rybáriková (SR) - Jang Su-jeong (Kór. rep.-1) 6:2, 6:3


GARGO
Regal Burger

Anketa