Cibulková zdolala Cornetovú a je v osemfinále

• Šport / Tenis
  • 24. januára 2015, 08:29
  • Autor:sita

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do osemfinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaii sezóny Australian Open v Melbourne. Nasadená jedenástka a vlaňajšia finalistka Cibulková si v sobotňajšom súboji 3. kola poradila s Francúzkou Alizé Cornetovou za 114 minút 7:5, 6:2. Jej súperkou v boji o postup do štvrťfinále bude víťazka súboja Viktoria Azarenková (Biel.) – Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR-25).

Cibulková (10. v rebríčku WTA) predviedla proti Cornetovej (19.) solídnu hernú kvalitu, ale najmä neochvejnú bojovnosť. V prvom sete sa dostala zo stavu 3:5 a dovedna šiestich setbalov súperky, v úvode druhého dejstva zasa prehrávala 0:2 a čelila podaniu Francúzky. Dvadsaťpäťročná Slovenka dominovala vo víťazných úderoch 27:19 a premenila 6 z 13 brejkových príležitostí. Zaostala v esách (0:3), ale urobila menej nevynútených chýb (30:37).

Cibulková sa v ôsmej účasti na Australian Open dostala tretíkrát do osemfinálového 4. kola, okrem úspešného vlaňajška tam bola aj v roku 2009. Svoju bilanciu v zápasoch 3. kola na grandslamových turnajoch si zverenka Mateja Liptáka vylepšila na 7 víťazstiev – 11 prehier. V súbojoch s 25-ročnou Cornetovou zostala stopercentne úspešná: 4 zápasy – 4 víťazstvá. Maximom Francúzky v Melbourne zostáva 4. kolo z roku 2009. Vlani sa lúčila rovnako ako teraz v 3. kole, keď nestačila na Rusku Mariu Šarapovovú.