Cibulková vyrovnala slovenský rekord, je svetovou štvorkou

Utorok 21. 03. 2017 12:00  | Šport / Tenis  | Autor: SITA

Slovenská tenistka Dominika Cibulková po 29 rokoch vyrovnala renkingový národný rekord Miloslava Mečířa, od pondelka je na štvrtom mieste vo svetovom rebríčku v dvojhre. Rozhodla o tom stredajšia prehra Španielky Garbine Muguruzovej-Blancovej s Češkou Karolínou Plíškovou 6:7, 6:7 vo štvrťfinále singlovej súťaže na turnaji WTA na tvrdom povrchu v kalifornskom Indian Wells.

Tenistka Dominika Cibulková je aktuálne štvrtá v ženskom svetovom rebríčku.

Tenistka Dominika Cibulková je aktuálne štvrtá v ženskom svetovom rebríčku. (Autor: FB D. Cibulkovej)

Cibulková napriek prehre s Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou v utorňajšom osemfinálovom štvrtom kole v Indian Wells figuruje na predmetnej pozícii v prepočtovom hodnotení a úradujúca šampiónka z parížskeho antukového grandslamového Roland Garros Muguruzová-Blancová bola poslednou hráčkou, ktorá ju do konca tohto týždňa mohla vrátiť na aktuálny oficiálny piaty post. Ten znamená rekord medzi slovenskými tenistkami ex aequo s Danielou Hantuchovou (27. januára 2003), v Indian Wells šampiónkou zo sezón 2002 a 2007.

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková, ktorá tenisovo vyrastala v Piešťanoch, bola premiérovo v Top 5 po svojom triumfe na koncosezónnom šampionáte WTA Finals v Singapure 31. októbra 2016. Tento rok sa dvakrát ocitla jedno víťazstvo od štvrtého miesta, ale v Petrohrade ani Dauhe neuspela. Mečíř sa stal štvorkou mužského hodnotenia ATP 22. februára 1988.

Historický prehľad slovenských tenistiek v Top 100 svetového rebríčka WTA v dvojhre a ich najvyššie postavenie:

Dominika Cibulková - 4.
Daniela Hantuchová - 5.
Karina Habšudová - 10.
Henrieta Nagyová - 21.
Radka Zrubáková - 22.
Jarmila Gajdošová - 25.
Karolína Schmiedlová - 26.
Janette Husárová - 31.
Magdaléna Rybáriková - 31.
Katarína Studeníková - 31.
Martina Suchá - 37.
Jana Čepelová - 50.
Ľudmila Cervanová - 58.
Ľubomíra Kurhajcová - 59.
Kristína Kučová - 71.
Eva Fislová - 98.

GARGO
Regal Burger

Anketa