Cibulková suverénne do 3. kola

• Šport / Tenis
  • 22. januára 2015, 07:55
  • Autor:sita

Už len Dominika Cibulková zostala v hre zo slovenských tenistov vo dvojhre na Australian Open v Melbourne. Vo štvrtkovom súboji 2. kola na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka v Melbourne Cibulková nasadená ako jedenásta zdolala Bulharku Cvetanu Pironkovovú za 73 minút úplne suverénne 6:2, 6:0. Obhajkyňa finálovej účasti z vlaňajška Cibulková sa v súboji o postup do osemfináke stretne s víťazkou súboja Alizé Cornetová (Fr.-19) – Denisa Allertová (ČR).

Cibulková vletela do zápasu proti Pironkovovej (52. v rebríčku) ako víchor a za stavu 2:0 v prvom sete už mala na konte 7 víťazných úderov. Potom prehrala svoje podanie, ale hneď si požičané vzala späť a nátlakovým tenisom robila súperke zjavné problémy. Bulharka evidentne nestíhala adekvátne reagovať pri sústredenom tlaku Slovenky z oboch strán. Prvý set získala Cibulková za 43 minút 6:2, keď pri svojom podaní predviedla "čistú hru". Druhé dejstvo malo ešte rýchlejší spád. Slovenská hráčka súperku takmer k ničomu nepustila, odvrátila aj jediné dva brejkbaly za stavu 0:2 a na konci nechala zdecimovanej súperke "zaspievať kanára". Vo víťazných úderoch Cibulková dominovala 28:8 a využila 6 z 10 brejkových príležitostí.