Cibulková mala na dosah rebríčkové osobné maximum

• Šport / Tenis
  • 6. februára 2017, 20:42
  • Autor:SITA

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako druhá prehrala za 140 minút 6:3, 4:6, 4:6 s kazašskou reprezentantkou Juliou Putincevovou v sobotňajšom semifinále dvojhry na halovom turnaji WTA v ruskom Petrohrade s dotáciou 776-tisíc amerických dolárov. Bol to jej premiérový vzájomný súboj s 22-ročnou moskovskou rodáčkou, 34. v hodnotení.

„Som sklamaná z výsledku a mojej hry v druhom a treťom sete. Za celkový predvedený výkon som si víťazstvo ani nezaslúžila. V Petrohrade som absolvovala dva vydarené zápasy, ale s týmto nemôžem byť spokojná. Musím však prehru nejako stráviť, iné mi nezostáva. Začiatkom týždňa som bola trochu prechladnutá, ale každý deň som sa cítila lepšie a nedá sa povedať, že zdravotný stav by nejako ovplyvnil môj výkon. V piatok som sledovala štvrťfinále Julie proti Svetlane a za stavu 5:3 v treťom sete pre Kuznecovovú som odišla na večeru, pripravovala som sa v duchu už na túto súperku. Bola som teda prekvapená, keď som videla konečný výsledok. Netuším, čo sa Svetlane v koncovke stalo, že napokon prehrala. Asi čosi podobné, čo dnes vyviedla Putincevová mne…“ uviedla Cibulková po prehratom stretnutí.

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková by sa prostredníctvom sobotňajšieho úspechu posunula v renkingu z piateho na štvrté miesto, čo by znamenalo zlepšenie osobného aj ženského národného rekordu (držala ho s Danielou Hantuchovou) o jeden post. Navyše, vyrovnala by absolútne historické maximum slovenských tenistov, dotiahla by sa k olympijskému víťazovi zo Soulu 1988 a terajšiemu daviscupovému kapitánovi Miloslavovi Mečířovi z 22. februára 1988. Finalistka Australian Open 2014 Cibulková dokonca mala na dosah tretie miesto v hierarchii za Američankou Serenou Williamsovou a Nemkou Angelique Kerberovou. Mohla sa stať 47. členkou Top 3 od zavedenia počítačového poradia v novembri 1975.