Nadácia Adeli

Tenis

Ilustr. foto

Lacko získal tretí titul v Bratislave a desiaty challengerový v kariére

Slovenský tenista Lukáš Lacko sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC v Bratislave (dotácia 106 000 eur + hospitality, tvrdý povrch v hale). Lacko nasadený ako ôsmy vo finále zdolal turnajovú štvorku Rumuna Mariusa Copila za 94 minút 6:4, 7:6 (4). Premenil druhý mečbal v tajbrejku druhého setu. Víťaz si odniesol šek na nezdanených 15 270 eur a do rebríčka ATP mu pribudne 110 bodov. Zdolaný finalista sa poteší z 8990 eur brutto a 65 bodov. Čerstvo 30-ročný Lacko vo "vzájomke" s 27-ročným úspešným obhajcom finálovej účasti v Bratislave Copilom zvýšil na 3:1.

12. 11. 2017 17:59  |  Šport / Tenis
Tohtoroční finalisti - víťaz I. Hrdina (vľavo) a V. Hanic. (Daniel Vido)

Vrškársku ligu vyhral Ivan Hrdina

Najstaršou dlhodobou súťažou pre neregistrovaných veteránov patrí v Piešťanoch Vrškárska liga jednotlivcov v tenise. V tomto roku napísala už svoju 32. kapitolu. Súťaž sa hrá systémom každý s každým, takže na všetkých 13 zúčastnených veteránov nad 40 rokov čakalo po tucte zápasov.

01. 11. 2017 11:00  |  Šport / Tenis
Ilustračné foto. (fb mr)

Rybáriková nedohrala osemfinále v Moskve proti Cornetovej

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako ôsma nedohrala zápas s Francúzkou Alizé Cornetovou v stredajšom osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA Premier VTB Kremlin Cup v Moskve (dotácia 790 208 USD, tvrdý povrch v hale).

18. 10. 2017 17:48  |  Šport / Tenis
Ilustr.foto (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková cez Šarapovovú do osemfinále v Moskve

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako ôsma zvíťazila za 116 minút 7:6 (3), 6:4 nad domácou bývalou jednotkou svetového rebríčka Mariou Šarapovovou v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier VTB Kremlin Cup v Moskve (dotácia 790 208 USD, tvrdý povrch v hale). Rybáriková mohla uspieť aj presvedčivejšie, ale zužitkovala iba dva z deviatich brejkbalov.

17. 10. 2017 17:38  |  Šport / Tenis
D. Cibulková si dopraje viac voľna. (fb Dominiky Cibulkovej)

Cibulková pre únavu ukončila sezónu

Nedávna prehra s Belgičankou Elise Mertensovou v prvom kole turnaja v Pekingu (6:7, 1:6) bola posledným súťažným vystúpením slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej v tomto roku.

11. 10. 2017 16:00  |  Šport / Tenis
Piešťanská rodáčka Soňa Depešová. (mb)

Piešťany majú nový tenisový talent

Na svetovom finále Champions Bowl pre hráčov od 9 do 16 rokov sa výborným výkonom prezentovala piešťanská rodáčka Soňa Depešová.

30. 09. 2017 16:00  |  Šport / Tenis

Magdaléna Rybáriková na US Open končí

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako tridsiata prvá prehrala za 61 minút 1:6, 1:6 s jasne favorizovanou španielskou trojkou podujatia Garbine Muguruzovou-Blancovou v piatkovom stretnutí 3. kola dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (28. augusta - 10. septembra, celková dotácia 50,4 milióna USD, tvrdý povrch Deco Turf II).

02. 09. 2017 08:52  |  Šport / Tenis
Ilustr. foto (FB M. Rybárikovej)

Rybáriková cez Kr. Plíškovú do 3. kola proti Muguruzovej-Blancovej

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako tridsiata prvá zvíťazila za 118 minút 7:6 (4), 7:6 (3) nad Češkou Kristýnou Plíškovou v stredajšom zápase 2. kola dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (28. augusta - 10. septembra, celková dotácia 50,4 milióna USD, tvrdý povrch Deco Turf II). V druhom sete Slovenka prehrávala s Češkou 0:3 aj 2:4, ale doviedla zápas aj do druhej tajbrejkovej koncovky a v nej za stavu 6:3 premenila prvý mečbal. Víťazka nastrieľala 6 es a celkovo využila 3 zo 6 brejkových príležitostí.

31. 08. 2017 12:01  |  Šport / Tenis
Magdaléne Rybárikovej sa po piatich rokoch podarilo postúpiť do 2. kola US Open.  (STZ)

Rybáriková po piatich rokoch v 2. kole v New Yorku

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako tridsiata prvá zvíťazila za 78 minút 6:3, 6:4 nad Taliankou Camilou Giorgiovou v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (28. augusta - 10. septembra, celková dotácia 50,4 milióna USD, tvrdý povrch Deco Turf II).

28. 08. 2017 18:38  |  Šport / Tenis

Rybáriková si môže zahrať na malých majstrovstvách sveta

Piešťanská tenistka Magdaléna Rybáriková má reálnu šancu si znova po ôsmich rokoch zahrať na tzv. malých majstrovstvách sveta WTA.

27. 08. 2017 08:00  |  Šport / Tenis
Články 1 - 10 z 443