Zlín v znamení rekordov a titulov pre piešťanských veteránov

Streda 10. 05. 2017 10:00  | Šport / Plávanie  | Autor: aki

Pätica veteránskych plavcov ŠPK Kúpele Piešťany v zložení Anna Kičinová, Juraj Horil, Karol Kantek, Lukáš Rusnák a Pavol Škodný vycestovala do moravského Zlína, aby počas posledného aprílového víkendu v tamojšom 50-metrovom bazéne zabojovala o tituly medzinárodných majstrov Českej republiky v plávaní masters. Na podujatí sa zúčastnilo 261 pretekárov zo 65 klubov siedmich krajín - Ukrajiny, Rakúska, Maďarska, Ruska, Nemecka, Slovenska a domáceho Česka.

Plavci ŠPK Kúpele: (zľava) L. Rusnák, J. Horil, A. Kičinová, P. Škodný a K. Kantek.

Plavci ŠPK Kúpele: (zľava) L. Rusnák, J. Horil, A. Kičinová, P. Škodný a K. Kantek. (Autor: archív P. Škodného)

Štvorica Piešťancov poskladala po piatich rokoch štafetu a v najsilnejšej vekovej kategórii 160-199 rokov po výborných výkonoch všetkých zúčastnených v zložení Kantek, Škodný, Horil, Rusnák otvorila medailovú bilanciu striebornou priečkou na 4x50 m voľný spôsob. Že to nebola náhoda, dokázalo kvarteto aj v disciplíne 4x50 m polohové preteky, ktorú vyhralo s presvedčivým náskokom. Radosť členov tímu bola zaslúžená a oprávnená.

Piešťanci žiarili aj v individuálnych disciplínach. Spôsobom čo štart - to titul plávala A. Kičinová. Šesť zlatých medailí na 50, 100 a 200 m prsia a 50, 100 a 200 m motýlik prizdobila bronzovou v kategórii open za 200 m prsia a tiež prekonaným slovenským rekordom masters na 200 m motýlik. Dve prvé miesta medzi rovesníkmi pridal K. Kantek na 50 m voľný spôsob a 50 m znak, pričom na tejto trati takisto posunul hranicu slovenského rekordu masters. V prospech tímu obetoval aj štart na 50 m motýlik, kde mal veľkú šancu na tretie prvenstvo, aby bol čo najviac platným členom polohovkovej štafety.

P. Škodný po výborných výkonoch, ktoré občas prekvapili aj jeho samotného, vybojoval trikrát striebro - na 200 m polohové preteky, 100 m voľný spôsob a 200 m znak - a bronzový bol na 50 m znak a 400 m polohové preteky. L. Rusnák sa pri svojom prvom veteránskom štarte v Českej republike uviedol vynikajúcim spôsobom. Nenašiel premožiteľa na trati 200 m voľný spôsob a bol dvakrát na druhom mieste na 100 m prsia a 50 m motýlik. Veľkú radosť zo svojich zlepšených výkonov ocenených bronzovými medailami mal tiež J. Horil na 100 a 200 m prsia. Jeho výkon na dlhšej prsiarskej trati sa taktiež zapisuje do tabuliek slovenských rekordov masters.

Celková bilancia 19 individuálnych a dve štafetové medaily vyniesla veteránskych plavcov ŠPK Kúpele na popredné miesto medzi tímami.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 18, ktoré je v predaji od 9. mája.

 

 

 

GARGO
Regal Burger

Anketa