Vyplávali si desať medailí

• 13. novembra 2017, 19:02
  • Autor:R. Švec

V Nových Zámkoch sa 28. a 29. októbra uskutočnil 23. ročník Medzinárodných plaveckých pretekov o Pohár delfína. Pri účasti 101 pretekárov zo 17 klubov vybojovalo päť plavcov ŠPK Kúpele Piešťany v sobotu spolu 10 medailí.

V kategórií 11-ročných Patrik Tapušík vybojoval tri strieborné medaily na 100 m znak, 50 m motýlik, 50 m znak a dve bronzové medaily na 50 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky. Jeho rovesník Oliver Švec obsadil trikrát strieborný stupienok na 50 m voľný spôsob, 200 m voľný spôsob, 200 m polohové preteky a raz bronzový na 50 m motýlik.
Chlapcom výborne sekundovala v kategórií 13-14 ročných Katarína Černeková, ktorá vybojovala bronzovú priečku na 200 m polohové preteky a dve štvrté miesta na 100 m znak a 200 m voľný spôsob.
Okrem medailistov ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovali Neo Drábik a Martin Martinkovič.