Úspešný víkend plavcov ŠPK

• 27. apríla 2018, 07:18
  • Autor:rs

Počas víkendu 14. a 15. apríla sa plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili dvoch pretekov. Staršie vekové kategórie súťažili v Poprade a mladšie nádeje zasa v Rimavskej Sobote. Piešťanským plavcom sa na oboch podujatiach darilo výborne, keď si vyplávali viacero cenných kovov.

Starší plavci reprezentovali piešťanský klub na 22. ročníku Ceny Popradu, čo bola zároveň štvrtým kolom Slovenského pohára družstiev. Pretekov sa zúčastnilo viac ako 400 plavcov z 38 klubov zo Slovenska a Poľska, Českej republiky a Maďarska. Dvadsaťjedenčlenná skupina plavcov ŠPK Kúpele klubu si vyplávala 20 medailí, čím sa umiestnila na štvrtej priečke medzi klubmi a v hodnotení Slovenského pohára družstiev sa ŠPK posunul na druhé miesto.
Najúspešnejšou zberateľkou medailí bola Olivia Ana Šprláková-Zmorová, ktorá si vybojovala trikrát zlato na 400 voľný spôsob, 400 m polohové preteky a 200 m znak, striebro na 200 m polohové preteky, dvakrát bronz na 200 m voľný spôsob a 200 m motýlik v kategórii žiačok.
Medzi seniormi bola najúspešnejšou plavkyňou so ziskom troch zlatých medailí Sára Niepelová v disciplínach 400 m voľný spôsob, 200 m motýlik a 400 m polohové preteky. V kategórii seniorov sa ešte presadil Filip Lányi tretím miestom na 400 m polohové preteky. Jednu bronzovú medailu vybojovala aj Zora Bogárová na 200 m motýlik.
Rebeka Buková medzi žiačkami vyplávala striebro na 200 m znak a dva tretie stupienky na 50 a 100 m znak. Natália Ertlová postriebrila svoj štart na 200 m znak a dva bronzy si odváža za 100 m znak a 400 m polohové preteky medzi mladšími žiačkami. Emma Miháliková bola druhá na 100 m a tretia na 200 m motýlik. Bronzový stupienok na 50 m znak si vyplávala Kornélia Čačíková. Darilo sa aj Dominike Šiškovej, ktorá zaplávanými výkonmi v prsiarskych disciplínach splnila limity do slovenskej reprezentácie štrnásťročných.
Mladší plavci súťažili o Pohár priateľstva v Rimavskej Sobote, kde si vyplávali 22 cenných kovov. Najlepšie si počínala Michaela Mosná so ziskom jednej zlatej, dvoch strieborných a piatich bronzových medailí. Marko Šprlák-Zmora skončil prvý, dvakrát druhý a raz na treťom mieste. Matej Martinkovič vybojoval zlato, striebro i bronz. Rastislav Čačík stál na striebornom stupienku na 100 m motýlik a bronzovom na 100 m znak, Milica Martinkovičová získala zlato. Po jednej bronzovej medaile si vyplávali Veronika Luciaková, Katarína Černeková a Tomáš Filus.
Najmenšie deti pridali striebornú medailu v štafete na 4×25 m voľný spôsob v zložení Hornák, Csenkyová, Martinkovičová a Hambálek.