Úspešný víkend plavcov ŠPK

Nedeľa 29. 04. 2018 07:00  | Šport / Plávanie  | Autor: rs

Počas víkendu 14. a 15. apríla sa plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili dvoch pretekov. Staršie vekové kategórie súťažili v Poprade a mladšie nádeje zasa v Rimavskej Sobote. Piešťanským plavcom sa na oboch podujatiach darilo výborne, keď si vyplávali viacero cenných kovov.

Nádejní plavci z ŠPK Kúpele Piešťany opäť dosiahli výborné výsledky.

Nádejní plavci z ŠPK Kúpele Piešťany opäť dosiahli výborné výsledky. (Autor: ŠPK)

Starší plavci reprezentovali piešťanský klub na 22. ročníku Ceny Popradu, čo bola zároveň štvrtým kolom Slovenského pohára družstiev. Pretekov sa zúčastnilo viac ako 400 plavcov z 38 klubov zo Slovenska a Poľska, Českej republiky a Maďarska. Dvadsaťjedenčlenná skupina plavcov ŠPK Kúpele klubu si vyplávala 20 medailí, čím sa umiestnila na štvrtej priečke medzi klubmi a v hodnotení Slovenského pohára družstiev sa ŠPK posunul na druhé miesto.

Najúspešnejšou zberateľkou medailí bola Olivia Ana Šprláková-Zmorová, ktorá si vybojovala trikrát zlato na 400 voľný spôsob, 400 m polohové preteky a 200 m znak, striebro na 200 m polohové preteky, dvakrát bronz na 200 m voľný spôsob a 200 m motýlik v kategórii žiačok.

Medzi seniormi bola najúspešnejšou plavkyňou so ziskom troch zlatých medailí Sára Niepelová v disciplínach 400 m voľný spôsob, 200 m motýlik a 400 m polohové preteky. V kategórii seniorov sa ešte presadil Filip Lányi tretím miestom na 400 m polohové preteky. Jednu bronzovú medailu vybojovala aj Zora Bogárová na 200 m motýlik.

Rebeka Buková medzi žiačkami vyplávala striebro na 200 m znak a dva tretie stupienky na 50 a 100 m znak. Natália Ertlová postriebrila svoj štart na 200 m znak a dva bronzy si odváža za 100 m znak a 400 m polohové preteky medzi mladšími žiačkami. Emma Miháliková bola druhá na 100 m a tretia na 200 m motýlik. Bronzový stupienok na 50 m znak si vyplávala Kornélia Čačíková. Darilo sa aj Dominike Šiškovej, ktorá zaplávanými výkonmi v prsiarskych disciplínach splnila limity do slovenskej reprezentácie štrnásťročných.

Mladší plavci súťažili o Pohár priateľstva v Rimavskej Sobote, kde si vyplávali 22 cenných kovov. Najlepšie si počínala Michaela Mosná so ziskom jednej zlatej, dvoch strieborných a piatich bronzových medailí. Marko Šprlák-Zmora skončil prvý, dvakrát druhý a raz na treťom mieste. Matej Martinkovič vybojoval zlato, striebro i bronz. Rastislav Čačík stál na striebornom stupienku na 100 m motýlik a bronzovom na 100 m znak, Milica Martinkovičová získala zlato. Po jednej bronzovej medaile si vyplávali Veronika Luciaková, Katarína Černeková a Tomáš Filus.

Najmenšie deti pridali striebornú medailu v štafete na 4x25 m voľný spôsob v zložení Hornák, Csenkyová, Martinkovičová a Hambálek.