Plavkyňa Petrikovičová bronzová na 100 m znak

• 5. augusta 2014, 14:24
  • Autor:sita

Slovenská reprezentantka Karina Petrikovičová obsadila 3. miesto v disciplíne 100 m znak v kategórii S13 na európskom šampionáte zdravotne znevýhodnených plavcov v holandskom Eindhovene.

Ide o prvú medailu pre Slovensko z týchto majstrovstiev Európy. Zrakovo postihnutá Petrikovičová nestačila iba na víťaznú Rusku Annu Krivšinovú a striebornú Holanďanku Sterre Veermanovú. Pre 20-ročnú plavkyňu z Piešťan Petrikovičovú to bolo druhé vystúpenie na ME v Eindhovene. V pondelok skončila na 100 m prsia šiesta.
V utorok predpoludním sa v eindhovenskom bazéne predstavil aj telesne postihnutý Viktor Kemény (S6) a v pretekoch na 50 m motýlik skončil na 7. mieste. Na ME v Eindhovene Slovensko reprezentuje štvorica Viktor Kemény, Patrícia Ščasnárová (obaja telesne postihnutí), Karina Petrikovičová (zrakovo postihnutá) a Tatiana Blattnerová (nevidiaca). Celkovo sa na ME predstaví 380 plavcov z 37 krajín. Toto podujatie je dôležitým medzníkom pre športovcov na ich ceste na paralympijské hry v Riu de Janeiro 2016.