Plavcom ŠPK Kúpele sa darilo

• 26. júna 2015, 09:48
  • Autor:(dm), foto: archív (ŠPK)

Mládežnícki plavci z piešťanského klubu ŠPK Kúpele sa v posledných týždňoch predstavili na viacerých pretekoch, kde sa im podarilo vyplávať výborné výsledky.

Na majstrovstvách Slovenska najmladších deväť a desaťročných žiakov, ktoré sa konali 6.-7. júna v Spišskej Novej Vsi, Piešťanci získali desať medailových umiestnení. Najúspešnejšou pretekárkou bola Olivia Ana Šprláková-Zmorová, ktorá získala štyri druhé miesta v disciplínach 50, 100 a 200 m znak a 200 m polohové preteky. V znakových disciplínach jej úspešne sekundovala Rebeka Buková, ktorá si vyplávala tri tretie miesta v znakových disciplínach na 50, 100 a 200-metrovej trati. Oliver Švec sa umiestnil na druhej priečke na 400 m voľný spôsob. Štafeta 4×50 m polohové preteky v zložení Buková, Švecová, Luciaková, Šprláková-Zmorová získala prvé miesto, tá istá štafeta bola na 4×50 m voľný spôsob druhá.

Počas víkendu 13.-14. júna sa konali Majstrovstvá Českej republiky v diaľkovom plávaní na päť a desať kilometrov, ktoré boli i nominačnými pretekmi pre majstrovstvá Európy juniorov. Na päťkilometrovej trati až v polmetrových vlnách sa Lenka Pauliková umiestnila štvrtá a ako prvá Slovenka so zaplávaným časom 1:05,52 hodiny si vybojovala nomináciu na ME.

Od 12. do 14. júna sa v Štúrove konali Majstrovstvá Slovenska starších žiakov, kde sa kvalifikovala deväťčlenná skupina plavcov ŠPK Kúpele. Najúspešnejší bol Matúš Janík so ziskom dvoch zlatých medailí na 200 a 400 m polohové preteky a šesťkrát skončil tretí v disciplínach 100, 400 a 1500 m voľný spôsob, 100 a 200 m prsia a 200 m motýlik. Saskia Papšová si vyplávala bronzovú medailu na 400 m polohové preteky.