Plavci ŠPK vyplávali v Nových Zámkoch 27 medailí

• 14. apríla 2015, 11:27
  • Autor:R. Suchánek

V Nových Zámkoch sa 28. marca uskutočnili plavecké preteky za účasti trinástich členov ŠPK Kúpele Piešťany. Okrem nich sa podujatia v 25-metrovom bazéne zúčastnilo 240 plavcov z 22 slovenských klubov. Plavci ŠPK celkovo vybojovali 27 cenných kovov.

Najúspešnejší v kategórii juniorov bol Tadeáš Drahovský so ziskom striebornej medaily na 200 m prsia a bronzovej na 50 m prsia. Po chorobe si zaplával osobné maximá aj Marko Primorac a bol dvakrát tretí na 200 m voľný spôsob a 200 m znak.
Gabriel Ilončiak získal v kategórii starších žiakov tri cenné kovy: zlato na 200 m prsia, striebra na 100 m prsia a 50 m znak. Michal Luciak si vyplával svoje premiérové stupne víťazov. Trikrát skončil druhý – na 50 a 200 m prsia i na 200 m znak. Maxim Zahradnik si vybojoval tretiu priečku v náročnej disciplíne 400 m polohové preteky. Takisto jednu bronzovú medailu medzi staršími žiakmi mal Martin Benka na 100 m prsia a k tomu ešte tri „zemiakové“ v ostatných disciplínach.
Darilo sa Michalovi Škodnému, ktorý vyplával dve kompletné sady medailí a bol najúspešnejším pretekárom Kúpeľov. Prvý bol medzi mladšími žiakmi na 100 m motýlik a 400 m polohové preteky, druhý na 100 a 200 m vsp. a tretí na 50 m vsp. a 100 m znak.
V kategórii najmladších žiakov bol najúspešnejší Matej Martinkovič so zlatom na 50 m prsia a dvomi bronzovými medailami na 100 a 200 m prsia.
Darilo sa aj Dominike Šiškovej, ktorá vyhrala 100 m prsia a dvakrát druhá bola na 50 a 200 m prsia. Medailovú bilanciu plavcov ŠPK zavŕšil Timotej Kowanz, ktorý si domov odviezol tiež kompletnú sadu medailí. Zlatú za 50 m motýlik, striebornú za 100 m motýlik a bronzovú za 50 m vsp.
Plavci ŠPK Kúpele si zaplávali množstvo najlepších osobných výkonov, ktoré ich motivujú v príprave na letný vrchol sezóny.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 16, ktoré je v predaji od 14. apríla.