Plavci ŠPK uspeli na majstrovstvách SR

• 25. júna 2012, 15:25
  • Autor:(dm/ms)

PIEŠŤANY – Plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali šesť titulov majstra Slovenska na letných majstrovstvách SR juniorov a seniorov, ktoré sa uskutočnili 15.-17. júna v Bratislave. O týždeň dosiahli ďalšie dva tituly majstra Slovenska na majstrovstvách SR mladších žiakov v Štúrove.

Na seniorskom podujatí si najlepšie počínala Veronika Kolníková. Vybojovala štyri tituly majsterky Slovenska v kateórii žien v disciplínach 400 m polohové preteky (pp), 400 m, 800 m a 1500 m voľný spôsob. Klubový primát najlepšieho mužského plavca získal Mário Rusnák dvoma titulmi majstra v disciplínach 200 m pp a 50 m motýlik. Mário si vyplával aj dalšie dve strieborné medaily na 50 m znak a 200 m motýlik a bronz na 100 m motýlik. Svoju prvú seniorskú medailu získal aj Nikolaj Tóth, ktorý v disciplíne 400 m pp skončil tretí. V juniorskej kategórii Tóth získal tretie miesto v disciplíne 400 m pp a dve štvrté miesta na 1500 m vsp. a 200 m prsia.

Medzi mladšími žiakmi sa najlepšie darilo Sáre Niepelovej, ktorá odchádzala z podujatia s piatimi medailami. Dva tituly majsterky Slovenska získala na 100 m a 200 m motýlik a na strieborný stupeň pre víťazov sa postavila aj v disciplínach 400 m pp, 200 m pp a 200 m prsia. Po jednej broznovej medaile si odniesli aj Saskia Papšová na 400 m pp, Zora Bogárová na 200 m motýlik a Matúš Janík na 100 m prsia.

Viac športu nájdete na stránkach Piešťanského týždňa.