Plavci ŠPK Kúpele úspešní v Poprade

• 9. júna 2016, 09:23
  • Autor:ŠPK Kúpele

Na medzinárodných pretekoch Veľká cena Popradu sa počas posledného májového víkendu vo veľkej konkurencii vyše 500 plavcov z 52 klubov z Maďarska, Poľska, Českej republiky a Slovenska zúčastnilo aj 25 plavcov z ŠPK Kúpele Piešťany.

Najúspešnejšia bola Sára Niepelová, ktorá medzi dospelými získala dve druhé miesta v disciplínach 200 metrov motýlik a 400 metrov polohové preteky. Na 100 metrov voľný spôsob vyplávala tretie miesto. Lenka Paulíková vybojovala tretiu priečku na 400 metrov vsp.

V kategórii 12-ročných sa blysol Timotej Kondrc, ktorý si vyplával až tri prvé priečky na 50 a 100 m znak a 50 m motýlik. Na striebornom stupienku stál v disciplíne 100 m motýlik. Dominika Šišková bola dvakrát zlatá na 100 a 50 m prsia, na 50 m prsia prekonala i rekord podujatia mladších žiačok.

Preteky v Poprade boli jedným z posledných kontrolných štartov pred letnými majstrovstvami Slovenska.

S. Niepelová úspešne reprezentovala Slovensko v kanadskom Toronte v dňoch 21.-22. mája na Dr. Ralph Hicken International Swimm Cup, kde vyplávala striebornú medailu na 400 m polohové preteky. Zaplávaný čas 5:06,44 min. znamená splnený limit na majstrovstvá Európy juniorov.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 7. júna.