Plavci ovládli majstrovstvá

• 18. júna 2014, 11:19
  • Autor:dm

Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v plávaní v Žiline sa tento víkend skončili veľkým úspechom deväťčlennej skupiny plavcov ŠPK Kúpele Piešťany. Ten sa stal so ziskom 27 medailí najúspešnejším klubom.

K tomu, že ŠPK skončil na prvom mieste, sa najvýraznejšie pričinili Matúš Janik, ktorý získal trinásť titulov majstra Slovenska, a Sára Niepelová so ziskom piatich titulov. M. Janik dokázal zvíťaziť vo všetkých disciplínach, v ktorých štartoval, a to na 50, 100, 200, 400 a 1500 metrov voľný spôsob (vsp.), 200 a 400 m polohové preteky, 100 a 200 m motýlik a 100 a 200 m prsia. S. Niepelová získala tituly v disciplínach 200 a 400 m polohové preteky, 400 a 800 m vsp. a 100 m motýlik. K titulom pridala i ďalšie medailové umiestnenia. Na 200 m motýlik skončila druhá a tretia bola na prsiarskej dvestovke.
Úspešní boli i ďalší plavci. Lenka Paulíková skončila druhá na 800 m vsp., dve tretie miesta pridala 200 a 400 m vsp. Zora Bogárová obsadila druhú priečku na 200 m znak a tretiu na znakárskej stovke. Jakub Horský získal tri tretie miesta v disciplínach 200, 400 a 1500 m vsp.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 17. júna.