Plavci Niepelová a Janík získali tri zlaté medaily

• Plávanie / Šport
  • 20. mája 2015, 16:10
  • Autor:R. Suchánek

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 1.-3. mája uskutočnili najväčšie medzinárodné plavecké preteky na Slovensku – 17. ročník Orca Cupu. Za účasti vyše 900 pretekárov zo 65 klubov tu bojovali plavci z Rumunska, Maďarska, Poľska, Českej republiky, Srbska, Egypta, Talianska, Rakúska a Slovinska. Na podujatí sa zúčastnili aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí získali 14 medailí.

Najúspešnejším plavcom medzi staršími žiakmi bol Matúš Janík, ktorý vyhral 50 a 100 m prsia a 200 m polohové preteky. Striebro získal na 50 m voľný spôsob. Výborne plávala aj Sára Niepelová, ktorá získala tiež tri zlaté medaily na 400, 800 a 1500 m vsp. Lenka Paulíková bola dvakrát strieborná na 800 a 1500 m vsp.
V kategórii mladších žiakov sa darilo Maximovi Vassovi, ktorý si vybojoval druhé miesto na 100 m prsia. Filip Lányi bol tretí na 100 m znak a Michal Škodný tretí na 100 m vsp.
V kategórii najmladších vyplávala Olivia Ana Šprláková-Zmorová tretie miesto na 100 m znak a Rebeka Buková skončila tretia na 50 m znak.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 21, ktoré je v predaji od 19. mája.