Plavci Kúpeľov priviezli z Košíc 16 medailí

• 3. júla 2015, 14:29
  • Autor:rs

V 50-metrovom bazéne v Košiciach sa v dňoch 19.-21. júna konali majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v plávaní za účasti 12 plavcov ŠPK Kúpele. Piešťancom sa darilo, keďže si domov odviezli šestnásť medailových umiestnení.

Najúspešnejším plavcom bol Richard Horyl, ktorý si vybojoval štyri strieborné medaily na 50, 200, 400 a 800 m voľný spôsob a dve bronzové na 200 m motýlik a 400 m polohové preteky. Veľmi dobre zaplával aj Filip Lányi, získal dve strieborné medaily na znakových tratiach na 100 a 200 m a dvakrát stál na bronzovom stupienku pri kraulovej štyristovke a osemstovke. Od minulého roka zaznamenal medzi svojimi rovesníkmi na Slovensku najväčšie zlepšenie. Michal Škodný bol tretí na 100 m motýlik medzi 12-ročnými a okrem toho sa mu ušli aj dve zemiakové medaily na 100 m vsp. a 400 m polohové preteky.
Medzi 11-ročnými bola dvakrát tretia Dominika Šišková v prsiarskych disciplínach na 100 a 200 m. Bronzovú medailu na 50 m vsp. si vybojoval Timotej Kowanz.
Chlapci v zložení Lányi, Vass, Horyl a Škodný sa stali majstrami Slovenska v štafete na 4×100 m polohové preteky. V disciplíne 4×100 m vsp. stála na striebornom stupienku štafeta v zložení Škodný, Lányi, Kowanz a Horyl.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 27, ktoré je v predaji od 30. júna.