Plavci Kúpeľov priniesli z Opavy 17 medailí

• 11. marca 2015, 11:57
  • Autor:R. Suchánek

Na prelome mesiacov február a marec sa v českej Opave uskutočnili medzinárodné plavecké preteky za účasti 24 klubov zo Slovenska a Českej republiky. V 25-metrovom bazéne sa pretekárom ŠPK Kúpele Piešťany darilo, keďže dosiahli 17 medailových umiestnení a všetci si zaplávali najlepšie osobné výkony.

V Open kategórii žien sa najviac darilo Sáre Niepelovej, ktorá si vyplávala dve strieborné medaily na 200 m motýlik a 100 m prsia a tretie miesta obsadila na 100 m voľný spôsob a 100 m polohové preteky. Lenka Paulíková bola taktiež medailová, keď stála na striebornom stupienku na 100 m vsp. a 100 m znak.
V kategórii žiakov bol najlepší Richard Horyl s dvomi zlatými na 50 a 100 m vsp. a dvomi striebornými na 50 m motýlik a 50 m prsia, čo naznačuje, že z neho vyrastá všestranný pretekár. Druhým najúspešnejším spomedzi 12-ročných bol Maxim Vass, ktorý vyhral 50 m prsia a dva bronzy si vybojoval na 50 m vsp. a znak.
Medailovú bilanciu plavcov ŠPK doplnili Filip Lányi (druhý na 50 m znak) a Dávid Holík (dvakrát tretí na 50 vsp. a 50 m prsia).
Ako vyplýva z textu, v disciplíne 50 m prsia sa Piešťancom medzi žiakmi zadarilo a obsadili prvé štyri miesta spomedzi 27 pretekárov v poradí Vass, Horyl, Holík a Lányi.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 11, ktoré je v predaji od 10. marca.