Osem medailí pre diaľkových plavcov ŠPK Kúpele Piešťany

Štvrtok 26. 04. 2018 18:00  | Šport / Plávanie  | Autor: rs

Na bratislavských Pasienkoch sa minulý piatok uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Vo všetkých vekových kategóriách sa ich zúčastnilo 116 plavcov z 19 klubov.

Zľava: Šprláková-Zmorová, Niepelová, Jánsky, Lányi, Buková a Bogárová.

Zľava: Šprláková-Zmorová, Niepelová, Jánsky, Lányi, Buková a Bogárová. (Autor: ŠPK)

ŠKP Kúpele Piešťany reprezentovalo 20 plavcov a v medailovom hodnotení sa klub umiestnil na druhom mieste. Až osem plavcov z Piešťan získalo cenné kovy.

Sára Niepelová s prevahou vyhrala kategóriu 18-19-ročných dievčat na 5000 metrov voľný spôsob. Splnila limit na majstrovstvá Európy a sveta juniorov a majstrovstvá Európy seniorov.

V tej istej kategórii sa darilo Zore Bogárovej, keď si vybojovala bronzovú medailu. Medzi chlapcami si vyplával zlato na 5000 m voľný spôsob v kategórii 14-15-ročných Filip Lányi, ktorý dosiahol celkovo tretí čas medzi seniormi.

Olivia Ana Šprláková-Zmorová bola najrýchlejšia na päť kilometrov v kategórii 13-ročných žiačok, na druhom stupienku stála Rebeka Buková. Jakuba Jánskeho dekorovali striebornou medailou na 5000 m voľný spôsob v kategórii 13-ročných žiakov.

Oliver Švec v kategórii 12-ročných na 3000 m voľný spôsob vyplával pekné tretie miesto. V disciplíne 3000 m voľný spôsob masters vybojoval zlato Pavel Škodný.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa