Niepelová so štyrmi majstrovskými titulmi

Piatok 30. 06. 2017 14:06  | Šport / Plávanie  | Autor: R. Suchánek

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 16.-18. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a seniorov v plávaní. Pri účasti celej juniorskej i seniorskej špičky vrátane reprezentantov mali zastúpenie i Piešťany. Najlepšie plávali Sára Niepelová a Lenka Paulíková zo Športového plaveckého klubu Kúpele. Spolu vybojovali 11 medailových umiestnení.

R. Suchánek

R. Suchánek (Autor: archív ŠPK)

Sára Niepelová je dvojnásobnou seniorskou aj juniorskou majsterkou na 1500 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky. Podarilo sa jej splniť limity na majstrovstvá Európy juniorov v izraelskej Netanyi a majstrovstvá sveta juniorov v americkom Indianapolise. Svoju medailovú zbierku obohatila aj v disciplíne 200 m motýlik, keď sa postavila na strieborný stupienok medzi seniorkami aj juniorkami. Na 100 m motýlik vybojovala medzi juniorkami bronz.

Lenke Paulíkovej sa darilo na 800 m voľný spôsob, kde si vyplávala titul vicemajsterky Slovenska medzi juniorkami. Na 1500-metrovej trati jej zhodne zavesili organizátori bronzovú medailu v kategórii senioriek aj junioriek.

Okrem uvedených úspechov sa darilo aj Zore Bogárovej s dvomi štartmi vo finále a piatym miestom na 200 m motýlik. Na rovnakej trati bola vo finále i Patrícia Mosná.

GARGO
Regal Burger

Anketa