Mladí plavci ŠPK odštartovali rok ziskom 23 medailí

• 4. februára 2015, 09:00
  • Autor:R. Suchánek

Na bratislavských Pasienkoch sa v sobotu 24. januára uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára 9-12-ročných žiakov v plávaní. Mladým plavcom ŠPK Kúpele sa mimoriadne darilo, keď spolu vyplávali 23 medailí.

Najúspešnejším plavcom sa stal Richard Horyl, ktorý vyhral obidve motýlikové trate na 100 aj 200 metrov a na 200 a 400 m voľný spôsob obsadil strieborné stupienky. Maxim Vass vyhral v novom osobnom rekorde 200 m prsia a na 100-metrovej trati skončil druhý. Michal Škodný stál päťkrát na stupni víťazov za striebro na 100 motýlik a bronz na 100, 200 a 400 m vsp. a 200 znak. Neustále napredujúci Filip Lányi uspel v znakových tratiach na 100 a 200 m, keď si vybojoval druhé miesta. Terézia Danková získala striebro na 200 m motýlik a tretia skončila na 100-metrovej trati.
Spomedzi žiakov „C“ bola najlepšia Olívia Šprláková-Zmorová, ktorá vyhrala 50 aj 100 m znak. Výborne jej asistovala Rebeka Buková, keď na obidvoch znakových tratiach skončila hneď za ňou na strieborných stupienkoch. Oliver Švec sa presadil v prsiarskych disciplínach na 50 a 100 m, keď získal druhé miesta, a bronz na 100 m vsp. Medailovú bilanciu plavcov Kúpeľov zavŕšil Patrik Ťapušík bronzom na 100 m znak.
Odmenou pre medailistov bolo, že ich dekoroval úspešný seniorský reprezentant Richard Nagy.
Slovenský pohár bude pokračovať ďalšími piatimi kolami. Veríme, že aj v nasledujúcich pretekoch sa bude piešťanským plavcom dariť a budú sa naďalej zlepšovať.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 6, ktoré je v predaji od 3. februára.