Medailový úvod sezóny veteránskych plavcov

• 12. októbra 2016, 10:45
  • Autor:aki

Dovolenkové mesiace ubehli ako voda a prihlásil sa začiatok jesennej sezóny veteránskych plavcov. Otvára sa tradične medzinárodnými majstrovstvami Rakúska, ktorých už 28. ročník sa konal vo Viedni počas víkendu 1.-2. októbra. Silná konkurencia – 417 pretekárov – vytvárala búrlivú kulisu výkonom plavcov z Rakúska, Slovenska, Česka, Maďarska, Nemecka, Srbska, Slovinska, Španielska a Rumunska. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany zastupovala štvorica Juraj Horil, Karol Kantek, Anna Kičinová a Pavol Škodný.

Víkendová bilancia bola po individuálnej letnej príprave pretekárov nad očakávanie priaznivá. Piešťanci doviezli jedno zlato, štyri striebra a dva bronzy. J. Horilovi (40-44 rokov) sa vydarila „päťdesiatka“ motýlik, na ktorej si opravil osobný rekord a obsadil deviate miesto, na rovnakej vzdialenosti v disciplíne prsia sa svojmu osobnému maximu veľmi priblížil, keď skončil siedmy. K. Kantek (65-69 rokov) sa predstavil na dvoch tratiach: na 50 metrov motýlik sa medzi rovesníkmi umiestnil na štvrtej priečke a na 50 m voľný spôsob vybojoval striebornú medailu po hodnotnom výkone. Viac disciplín si zapísal P. Škodný (45-49 rokov), ktorý po solídnych výkonoch získal bronz na 100 m znak, dvakrát šieste miesto na 100 m polohové preteky a 50 m znak a ôsmu priečku na 100 m motýlik. Do sľubnej formy sa dostáva A. Kičinová (55-59 rokov), keď po výkonoch tesne za osobnými maximami nenašla premožiteľku na 100 m prsia a stala sa medzinárodnou majsterkou Rakúska. Bola tiež trikrát druhá na 50 a 100 m motýlik a 50 m prsia a bronz získala na 100 m polohové preteky.

Ukázalo sa, že príprava sa uberá správnym smerom a všetci pretekári majú rezervy na vylepšenie výkonov a snáď aj rekordné zápisy počas tejto sezóny.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 41, ktoré je v predaji od 11. októbra.