skončenom európskom šampionáte
zdravotne znevýhodnených
plavcov v portugalskom Funchale
na ostrove Madeira.

Dvadsaťdvaročná zrakovo postihnutá piešťanská plavkyňa K. Petrikovičová súťažiaca v kategórii S13 skončila na 100 metrov znak štvrtá, ale v rámci majstrovstiev Európy jej patrí bronz. Celkovo druhá Šochsanamchon Tošpulatovová z Uzbekistanu totiž štartovala mimo európskeho poradia, keďže reprezentuje ázijskú krajinu. Majsterkou Európy sa stala Ruska Anna Krivšinová, ktorá časom 1:07,05 min utvorila svetový rekord. Petrikovičovej bronzový výkon má hodnotu 1:14,85 min.

V záverečný deň šampionátu skončila Petrikovičová v rozplavbe na 200 m polohové preteky piata (2:49,14 min) a do finále sa neprebojovala. Obsadila konečné 10. miesto.

Zásluhou Petrikovičovej sa Slovensko zaradilo medzi 29 krajín, ktoré získali vo Funchale cenný kov. S jedným bronzom skončili Slováci v medailovom poradí na 27. mieste s Turkami a Cyperčanmi. Šampionát ovládli Ukrajinci so 110 medailami.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 20, ktoré je v predaji od 17. mája.