Mário Rusnák s limitom na MEJ

• 21. mája 2010, 15:45
  • Autor:Rado Suchánek

BRATISLAVA/PIEŠŤANY – Na medzinárodných plaveckých pretekoch Orca Cup, ktoré sa uskutočnili v bazéne na bratislavských Pasienkoch, štartovalo vyše 700 plavcov zo 74 klu-bov z tucta štátov. Najväčšími hviezdami podujatia boli Rusi Jevgenij Kortyškin a bývalý svetový rekordér na 200 prsia Dmitrij Komornikov.

Z plavcov ŠPK Kúpele Piešťany sa najviac darilo Máriovi Rusnákovi, ktorý skončil v pretekoch na 100 motýlik v kategórii Open v silnej konkurencii tretí za svetovým rekordérom z krátkeho bazéna Korotyškinom a českým rekordérom Michalom Rubáčkom. Napriek tomu, že Piešťanci musia chodiť trénovať do Šale, splnil Mário na polovičnej trati limit na júlové majstrovstvá Európy juniorov v Helsinkách. V žiackej kategórii vyhral Nikolaj Tóth preteky na 400 m polohové preteky a na 1500 vsp. skončil tretí.