Majstrovské tituly pre Jánskeho a Bukovú

Streda 06. 12. 2017 16:00  | Šport / Plávanie  | Autor: rs

Na Zimných majstrovstvách Slovenska v plávaní v kategórii mladších žiakov, ktoré sa konali počas prvého decembrového víkendu v Šamoríne, klub ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo sedem plavcov. Dvaja najúspešnejší - Jakub Jánsky a Rebeka Buková - získali tituly majstra Slovenska.

Zľava: Tapušík, Držíková, Luciaková, Švec, Buková, Švecová a Jánsky.

Zľava: Tapušík, Držíková, Luciaková, Švec, Buková, Švecová a Jánsky. (Autor: archív ŠPK)

Jakub Jánsky stál dva razy na zlatom stupienku, a to v disciplínach 400 m polohové preteky a 200 m prsia. Rebeka Buková získala titul v disciplíne 100 m znak. K trom majstrovským titulom pridali i bronzové medaily - J. Jánsky na 100 m prsia a Rebeka na 200 m znak.

Pekné umiestnenie dosiahla aj Romana Švecová, ktorá obsadila štvrtú priečku v disciplíne 400 m polohové preteky a dve piate na 100 a 200 m prsia.

Osobné rekordy si zaplávali ďalší členovia výpravy ŠPK Lea Držíková, Veronika Luciaková, Patrik Tapušík a Oliver Švec. Mladší žiaci ŠPK Kúpele tak v Šamoríne-Čilistove úspešne uzavreli plavecký rok 2017.