Kolníková pokračuje v dobrých výsledkoch

• 5. mája 2015, 09:02
  • Autor:J.K.

Plavkyňa PPK Piešťany Veronika Kolníková sa v dňoch 1.-3. mája zúčastnila na pretekoch ORCA CUP 2015 v Bratislave. Štartovalo tam vyše 700 plavcov z Česka, Poľska, Maďarska, Talianska, Egypta, Slovinska, Srbska, Rakúska a Slovenska. Kolníková sa v ťažkej konkurencii opäť nestratila.

V piatok vyhrala svoju disciplínu 1500 m voľný spôsob, v sobotu dopoludnia vyhrala 400 m vsp. a popoludní pridala druhé miesto na 400 m polohové preteky. V nedeľu sa postavila na štart 800 m vsp. a znovu zvíťazila, keď za svojím osobným rekordom zaostala len o necelú sekundu. „So zaplávanými časmi v Bratislave som celkom spokojná. Keď si predstavím, čo všetko som plávala v pondelok a utorok na tréningu, ujde to. Časy boli rýchlejšie ako v
Grazi. O tri týždne ma čakajú preteky znova v Bratislave, kde sa mi dobre pláva. Na potvrdenie limitu na majstrovstvá sveta do Kazane mám ešte vyše dvoch mesiacov. Dúfam, že sa mi to podarí,“
prezradila nám V. Kolníková. Predtým v dňoch 17.-19. apríla štartovala na mítingu Strock ATUS Trophy 2015 v rakúskom Grazi a medzi 600 plavcami z 11 štátov sa tiež nestratila.
Výsledky: 1500 m vsp. – 2. miesto, 400 m polohové preteky – 3. miesto, 400 m vsp. – 8. miesto.
Koncom marca zasa štartovala na Banská Bystrica CUP 2015 s výsledkami: 400 m vsp. – 1. miesto, 200 m polohové preteky – 3. miesto, 400 polohové preteky – 3. miesto.