Juniorky ŠPK si vyplávali sedem cenných kovov

• 7. júla 2015, 10:16
  • Autor:rs

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 26.-28. júna konali za účasti kompletnej slovenskej špičky Majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov v plávaní, na ktorých ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo osem plavcov.

Najúspešnejšou medailistkou spomedzi Piešťancov bola Sára Niepelová, ktorá si vo svojich nových osobných rekordoch vyplávala tri tituly majsterky Slovenska v kategórii junioriek v disciplínach 800 a 1500 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky.
Striebornú medailu si nádejná plavkyňa vybojovala na 400 vsp. Druhou najúspešnejšou plavkyňou bola Lenka Paulíková, získala striebro na 800 aj 1500 m vsp. a bronzový stupienok obsadila na 400 vsp. Lenka sa onedlho zúčastní na Majstrovstvách Európy juniorov v diaľkovom plávaní v disciplíne 5000 m na otvorenej vode. Piešťanskí plavci tak veľmi úspešne zakončili sezónu v 50-metrovom bazéne, aj keď v „dlhom“ bazéne trénovali v príprave len niekoľkokrát.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 28, ktoré je v predaji od 7. júla.