Deväťroční plavci ŠPK v prvom polroku úspešní

• 6. júla 2016, 09:35
  • Autor:L. Vachanová

V prvom polroku 2016 sa do súťažnej sezóny zapojili aj deväťroční plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Zúčastnili sa troch kôl Slovenského pohára v plávaní žiakov, dvoch kôl krajských majstrovstiev Slovenska a troch pohárových pretekov v Handlovej, Považskej Bystrici a v Nových Zámkoch. Celkovo si odniesli 11 zlatých, 18 strieborných a 9 bronzových medailí.

Najúspešnejšou plavkyňou sa stala Nina Ilončiaková so ziskom šiestich zlatých, troch strieborných a jednej bronzovej medaily. Mário Stanček bol raz prvý, päťkrát druhý a raz tretí, Natália Ertlová si vyplávala osem strieborných a jednu bronzovú medailu, Katarína Lopatková získala jedno zlato a štyri bronzy, Kornélia Čačíková si vybojovala po jednej zlatej, striebornej i bronzovej medaile, Patrícia Holíková má doma zlatú a striebornú medailu a Sofia Talajková jedny preteky vyhrala a raz skončila na treťom mieste.