Plávanie

Piešťanskí plavci: (zľava) P. Škodný, A. Kičinová, L. Vachanová a J. Horil. (archív P. Škodného)

Masters plavci excelovali v Poľsku

Desať slovenských rekordov vo veteránskych kategóriách a 31 medailí vybojovaných na medzinárodných Majstrovstvách Poľska v plávaní masters zaznamenalo 13 slovenských plavcov v dňoch 13.-15. novembra v meste Gliwice. Medzi 585 plavcami z poľských klubov, Maďarska, Slovinska, Ukrajiny, Českej republiky a Slovenska sa štvorica Piešťancov Juraj Horil, Anna Kičinová, Pavol Škodný a Lucia Vachanová predviedla vo veľmi dobrom svetle. Na celkovej slovenskej bilancii sa podieľali 12 medailami a dvomi zlepšenými slovenskými rekordmi.

26. 11. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Úspešné plavkyne ŠPK Kúpele Piešťany Lenka Paulíková (vľavo) a Sára Niepelová. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK úspešní na dlhých tratiach

Na Majstrovstvách Slovenska v diaľkovom plávaní sa v nedeľu 8. novembra zúčastnilo aj osem plavcov ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí si vyplávali spolu šesť medailí. Stali sa tak spoločne s Orcou Bratislava najúspešnejším klubom podujatia v počte získaných cenných kovov.

18. 11. 2015 14:00  |  Šport / Plávanie
Masters plavci ŠPK Kúpele Piešťany Juraj Horil a Anna Kičinová. (ak)

Masters plavci uspeli v Žiline i Českej Lípe

Piešťanskí masters plavci sa v októbri zúčastnili dvoch veľkých podujatí, kde sa im podarilo získať niekoľko cenných kovov.

11. 11. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Výprava plavcov PPK na pretekoch v Topoľčanoch. (archív PPK)

Piešťanskí plavci začali sezónu úspešne

Piešťanský plavecký klub (PPK) vstúpil do jesennej sezóny 2015 úspešne a na doterajších podujatiach získali jeho pretekári dohromady 43 medailí. Zabodovali v Slovenskom pohári žiactva, na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti aj v Pohári primátora mesta Topoľčany. Na podujatiach štartovalo 22 plavcov z klubu PPK, ktorého členovia už ôsmy rok trénujú v bazéne hotela Sorea Sĺňava.

27. 10. 2015 10:00  |  Šport / Plávanie
Plaveckí veteráni Anna Kičinová a Pavol Škodný. (archív P. Škodného)

Masters plavci začali sezónu v Linzi

V rakúskom meste Linz sa zišlo 352 plavcov zo siedmich krajín Európy. O medailu z 27. Medzinárodných majstrovstiev Rakúska v plávaní veteránov v 25-metrovom bazéne bolo potrebné poriadne zabojovať a často nestačili ani výkony na úrovni osobných rekordov. Na podujatí sa predstavili aj masters plavci z Piešťan, ktorí sa v silnej konkurencii nestratili.

07. 10. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Martina Moravcová odovzdávala skúsenosti viac ako 180 plavcom. (T. Horký)

Presunie M. Moravcová plavecký kemp do Čilistova?

V piatok dopoludnia zavrel svoje brány šiesty ročník letného plaveckého kempu Martiny Moravcovej. Počas troch prázdninových turnusov si v Piešťanoch zdokonaľovalo pod vedením najúspešnejšej slovenskej plavkyne v histórii a jej trénerského tímu techniku vyše 180 mladých plavcov z rôznych kútov Slovenska i zahraničia. S legendárnou M. Moravcovou sme sa na záver kempu pozhovárali, aby nám priblížila viaceré detaily z dnes už tradičného sústredenia pre nádejných plavcov.

29. 08. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Poctivý dril v bazéne Karinu priviedol k úspechom. (archív rodiny)

Nemala ešte ani pätnásť rokov a už debutovala na paralympiáde

Piešťanka Karina Petrikovičová je prvá a zatiaľ stále jediná zrakovo postihnutá plavkyňa, reprezentujúca Slovensko na paralympiáde. Olympijská premiéra pred siedmimi rokmi v Pekingu jej síce medailu nepriniesla, no potom sa s nimi ako keby roztrhlo vrece.

15. 08. 2015 13:00  |  Šport / Plávanie obsahuje fotogalériu
Dvojnásobná majsterka Slovenska Lenka Paulíková (vpravo). (archív (ŠPK))

Diaľkoví plavci ŠPK získali šesť medailí

Začiatkom júla sa na ružinovskom jazere v Bratislave uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Zúčastnilo sa ich aj sedem plavcov z klubu ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí si vybojovali šesť medailí.

29. 07. 2015 14:00  |  Šport / Plávanie
Martina Moravcová povedie kemp už po šiesty raz. (th)

Plavecké talenty budú trénovať pod dohľadom M. Moravcovej

Plavecký kemp Martiny Moravcovej otvára pre slovenské športové talenty už po šiesty raz svoje brány a od utorka 28. júla začne opäť v Piešťanoch. Kempu sa v troch turnusoch zúčastní až 185 detí, ktorým naša najúspešnejšia plavkyňa odovzdá najnovšie odborné vedomosti.

29. 07. 2015 11:00  |  Šport / Plávanie
Budú mať nasledovníci Martiny Moravcovej kde trénovať? (archív (ŠPK))

Plavci v Piešťanoch sa obávajú, že nebudú mať kde plávať!

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva z 2. júla vystúpili okrem hokejových fanúšikov aj zástupcovia plaveckého športu v Piešťanoch. Vo svojom stanovisku uviedli, že sa obávajú najhoršieho možného scenára, a to, že nebudú mať kde plávať. Preto apelovali na vedenie mesta i poslancov, aby sa touto otázkou bezodkladne zaoberali a ponúkli im dve možnosti na vyriešenie situácie.

20. 07. 2015 09:23  |  Šport / Plávanie
Články 61 - 70 z 195
GARGO
Regal Burger

Anketa