Topfest

Plávanie

Martina Moravcová odovzdávala skúsenosti viac ako 180 plavcom. (T. Horký)

Presunie M. Moravcová plavecký kemp do Čilistova?

V piatok dopoludnia zavrel svoje brány šiesty ročník letného plaveckého kempu Martiny Moravcovej. Počas troch prázdninových turnusov si v Piešťanoch zdokonaľovalo pod vedením najúspešnejšej slovenskej plavkyne v histórii a jej trénerského tímu techniku vyše 180 mladých plavcov z rôznych kútov Slovenska i zahraničia. S legendárnou M. Moravcovou sme sa na záver kempu pozhovárali, aby nám priblížila viaceré detaily z dnes už tradičného sústredenia pre nádejných plavcov.

29. 08. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Poctivý dril v bazéne Karinu priviedol k úspechom. (archív rodiny)

Nemala ešte ani pätnásť rokov a už debutovala na paralympiáde

Piešťanka Karina Petrikovičová je prvá a zatiaľ stále jediná zrakovo postihnutá plavkyňa, reprezentujúca Slovensko na paralympiáde. Olympijská premiéra pred siedmimi rokmi v Pekingu jej síce medailu nepriniesla, no potom sa s nimi ako keby roztrhlo vrece.

15. 08. 2015 13:00  |  Šport / Plávanie obsahuje fotogalériu
Dvojnásobná majsterka Slovenska Lenka Paulíková (vpravo). (archív (ŠPK))

Diaľkoví plavci ŠPK získali šesť medailí

Začiatkom júla sa na ružinovskom jazere v Bratislave uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Zúčastnilo sa ich aj sedem plavcov z klubu ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí si vybojovali šesť medailí.

29. 07. 2015 14:00  |  Šport / Plávanie
Martina Moravcová povedie kemp už po šiesty raz. (th)

Plavecké talenty budú trénovať pod dohľadom M. Moravcovej

Plavecký kemp Martiny Moravcovej otvára pre slovenské športové talenty už po šiesty raz svoje brány a od utorka 28. júla začne opäť v Piešťanoch. Kempu sa v troch turnusoch zúčastní až 185 detí, ktorým naša najúspešnejšia plavkyňa odovzdá najnovšie odborné vedomosti.

29. 07. 2015 11:00  |  Šport / Plávanie
Budú mať nasledovníci Martiny Moravcovej kde trénovať? (archív (ŠPK))

Plavci v Piešťanoch sa obávajú, že nebudú mať kde plávať!

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva z 2. júla vystúpili okrem hokejových fanúšikov aj zástupcovia plaveckého športu v Piešťanoch. Vo svojom stanovisku uviedli, že sa obávajú najhoršieho možného scenára, a to, že nebudú mať kde plávať. Preto apelovali na vedenie mesta i poslancov, aby sa touto otázkou bezodkladne zaoberali a ponúkli im dve možnosti na vyriešenie situácie.

20. 07. 2015 09:23  |  Šport / Plávanie
Lenka Paulíková skončila na ME vo švajčiarskom Tenere na 27. mieste. (swimmsvk.sk)

Plavkyňa Paulíková na európskom šampionáte

Lenka Paulíková, piešťanská plavkyňa a členka ŠPK Kúpele, sa počas uplynulého víkendu zúčastnila majstrovstiev Európy juniorov v diaľkovom plávaní, ktoré sa konali vo švajčiarskom Tenere.

14. 07. 2015 15:55  |  Šport / Plávanie
Piešťanská medailistka V. Kolníková. (jk)

Tri tituly pre Kolníkovú

Na letných majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnili V Bratislave v dňoch 26.-28. júna, štartovala aj členka Piešťanského plaveckého klubu Veronika Kolníková a bola veľmi úspešná. Vyplávala si tri majstrovské tituly.

10. 07. 2015 14:00  |  Šport / Plávanie
Sára Niepelová získala tri zlaté a jednu striebornú medailu. (Peter Sukeník)

Juniorky ŠPK si vyplávali sedem cenných kovov

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 26.-28. júna konali za účasti kompletnej slovenskej špičky Majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov v plávaní, na ktorých ŠPK Kúpele Piešťany reprezentovalo osem plavcov.

07. 07. 2015 14:00  |  Šport / Plávanie
R. Horyl bol najúspešnejším plavcom ŠPK. (archív (ŠPK))

Plavci Kúpeľov priviezli z Košíc 16 medailí

V 50-metrovom bazéne v Košiciach sa v dňoch 19.-21. júna konali majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v plávaní za účasti 12 plavcov ŠPK Kúpele. Piešťancom sa darilo, keďže si domov odviezli šestnásť medailových umiestnení.

04. 07. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Vyrastie z tejto skupinky plavcov nasledovníčka Martiny Moravcovej? (archív M.M.)

Plavecké nádeje pod dohľadom M. Moravcovej

Piešťanské plavecké nádeje, rok narodenia 2007-2010, sa pod dohľadom najúspešnejšej slovenskej plavkyne Martiny Moravcovej postavili 19. júna na štartové bloky v hoteli Sorea Sĺňava.

03. 07. 2015 10:30  |  Šport / Plávanie
Články 51 - 60 z 180

Anketa