Plávanie

Plavci z Piešťanského plaveckého klubu uspeli na pretekoch v Handlovej. (archív PPK)

Chromiaková s kompletnou zbierkou medailí

Na plaveckých pretekoch O pohár mesta Handlová, ktoré sa konali v sobotu 21. mája, úspešne reprezentovali Piešťanský plavecký klub traja desaťroční plavci. Zlatú, striebornú aj bronzovú medailu si priniesla Lea Chromiaková z disciplín 50 metrov motýlik, 100 m znak a 100 m polohové preteky. Na stupne víťazov sa podarilo vystúpiť aj Leah Fabianovej na 50 m motýlik. Štvrté miesto na 100 m znak si vyplával Peter Oravec.

01. 06. 2016 16:00  |  Šport / Plávanie
Zľava: K. Kantek, K. Jurák, A. Kičinová a P. Škodný. (archív aki)

Masters plavci v Pardubiciach úspešní

Tridsiatytretí ročník Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky v plávaní masters usporiadal oddiel Aquacentrum Pardubice v novom 50-metrovom bazéne s olympijskými parametrami, kompletne rekonštruovanom z eurofondov. Pred májovými majstrovstvami Európy v Londýne bol vítanou previerkou výkonnosti veteránskych plavcov. Medzi takmer 300 pretekármi zo 72 klubov Českej republiky, Slovenska, Rakúska, Poľska, Nemecka, Maďarska, Lotyšska, Slovinska a Izraela bojovali aj veteráni Kúpeľov Piešťany Karol Jurák, Karol Kantek, Anna Kičinová a Pavol Škodný.

19. 05. 2016 12:00  |  Šport / Plávanie
Karina Petrikovičová z Piešťan skončila na 100 metrov znak tretia. (archív I. Petrikoviča)

ME: Plavkyňa Petrikovičová bronzová

Slovenská reprezentantka Karina Petrikovičová vybojovala jedinú medailu pre Slovensko na nedávno skončenom európskom šampionáte zdravotne znevýhodnených plavcov v portugalskom Funchale na ostrove Madeira.

18. 05. 2016 13:00  |  Šport / Plávanie
Piešťanská plavkyňa Sára Niepelová. (archív ŠPK)

Niepelová splnila A-limit na ME

Na najväčších medzinárodných plaveckých pretekoch na Slovensku ORCA CUP, ktoré sa konali na prelome apríla a mája a zúčastnilo sa ich 700 plavcov z dvanástich krajín, dosiahla Sára Niepelová z ŠPK Kúpele Piešťany výborný výsledok v disciplíne 200 m polohové preteky. Časom 2:24,20 min. splnila A-limit na majstrovstvá Európy juniorov, ktoré sa budú konať v maďarskom Hódmezővásárhely v dňoch 6.-10. júna.

12. 05. 2016 14:00  |  Šport / Plávanie
Zľava: Sára Niepelová, Zora Bogárová a Lenka Paulíková. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele získali osem medailí

Na najprestížnejšom plaveckom podujatí Grand Prix Slovakia 2016 sa zúčastnilo deväť juniorov zo Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany, ktorí získali osem medailí.

22. 04. 2016 15:30  |  Šport / Plávanie
Aj napriek mestskej dotácii je bazén v hoteli Sorea Sĺňava pre verejnosť uzavretý. (th)

Rekreační plavci zatiaľ bez krytého bazéna

Krytý bazén v hoteli Sorea Sĺňava v Piešťanoch zrejme zostane do 1. júna pre verejnosť zatvorený. K opätovnému sprístupneniu zrejme dôjde až po jeho prevzatí novým nájomcom, Adeli Medical Center a uzavretí zmluvy o jeho prevádzkovaní s občianskym združením (OZ) Bazén Piešťany. Jeho členmi sú zatiaľ len piešťanské plavecké kluby, mesto vstup len prisľúbilo.

19. 04. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
68-ročný veterán Karol Kantek. (archív SPF)

Masters plavci medzi najlepšími

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v plávaní masters v dňoch 2. a 3. apríla, ktoré sa konali v Šamoríne - Čilistove, možno priradiť k najúspešnejším masters podujatiam za posledné roky. Zúčastnilo sa ich 286 plavcov zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny a Moldavska, registrovaných v 64 kluboch. V tomto rekordnom počte veteránskych plavcov bojovala štvorica zástupcov Piešťan a dosiahla veľmi dobrý výsledok - celkové 14. miesto medzi klubmi v počte získaných medailí.

14. 04. 2016 12:00  |  Šport / Plávanie
Pavol Škodný (vpravo) získal
aj bronzovú medailu. (archív A. Kičinovej)

Masters plavci úspešní vo Viedni

S rokom 2016 sa začala aj nová sezóna pre veteránskych plavcov. Slovenská špička doplnená Piešťancami Pavlom Škodným a Annou Kičinovou prišla počas víkendu 12. a 13. marca bojovať o tituly medzinárodných majstrov Viedne v hodnotení Open. Tento test výkonnosti na úvod sezóny vyšiel piešťanským plavcom výborne.

24. 03. 2016 16:00  |  Šport / Plávanie
Sára Niepelová (uprostred) a Lenka Paulíková (vpravo) na stupni víťazov. (archív ŠPK)

S. Niepelová majsterkou Slovenska

V 50-metrovom bazéne na bratislavských Pasienkoch sa v sobotu 5. marca uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovali na podujatí traja plavci v kategórii seniorov na 5000 metrov a počínali si výborne.

17. 03. 2016 13:00  |  Šport / Plávanie
Športoví plavci priniesli svoje požiadavky i na transparentoch. (pror)

Piešťanskí plavci: Neutopte plávanie!

Piešťanskí plavci na mestskom zastupiteľstve vo štvrtok 18. februára v zasadačke mestskej knižnice získali podporu poslancov i napriek tomu, že si ich hovorca Pavol Škodný musel po vystúpení vypočuť osobné invektívy od primátora Miloša Tamajku. Zdá sa, že 50-tisíc eur v mestskom rozpočte aspoň na krátky čas zaženie chmáry nad existenciou plaveckých športov v kúpeľnom meste.

24. 02. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Články 51 - 60 z 204
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa