Plávanie

Časť piešťanskej výpravy: (zľava) Pavol Škodný, Anna Kičinová a Juraj Horil. (aki)

Medailový úvod sezóny veteránskych plavcov

Dovolenkové mesiace ubehli ako voda a prihlásil sa začiatok jesennej sezóny veteránskych plavcov. Otvára sa tradične medzinárodnými majstrovstvami Rakúska, ktorých už 28. ročník sa konal vo Viedni počas víkendu 1.-2. októbra. Silná konkurencia - 417 pretekárov - vytvárala búrlivú kulisu výkonom plavcov z Rakúska, Slovenska, Česka, Maďarska, Nemecka, Srbska, Slovinska, Španielska a Rumunska. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany zastupovala štvorica Juraj Horil, Karol Kantek, Anna Kičinová a Pavol Škodný.

13. 10. 2016 12:00  |  Šport / Plávanie
Piešťanka Karina Petrikovičová skončila na 100 m znak na piatom mieste. (archív K. Petrikovičovej)

Petrikovičová dosiahla najlepší výsledok v posledný deň paralympiády

Zrakovo hendikepovaná piešťanská plavkyňa Karina Petrikovičová má na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro za sebou štarty v piatich disciplínach. V troch si zlepšila osobné maximum a v sobotných pretekoch v disciplíne 100 metrov znak dokonca postúpila do finále, kde skončila na piatom mieste.

21. 09. 2016 15:00  |  Šport / Plávanie
Master plavec Karol Kantek na najvyššom stupni víťazov. (ak)

Kantek víťazný v Tirolsku

Víkend 9. a 10. júla patril stretnutiu veteránskych plavcov v meste Hall in Tirol v Rakúsku. Na podujatí s názvom 27. International Mastersmeeting sa zúčastnilo aj osem pretekárov z Prievidze, Žiliny, Bratislavy a žlto-modré piešťanské farby v 50-metrovom bazéne hájil Karol Kantek.

19. 07. 2016 12:00  |  Šport / Plávanie
Úspešní plavci ŠPK Kúpele.  (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele ukončili sezónu úspešne

Majstrovstiev Slovenska na otvorenej vode v sobotu 2. júla na Zlatých Pieskoch v Bratislave sa zúčastnili traja plavci z ŠPK Kúpele Piešťany v zastúpení každej vekovej kategórie, kde si každý z nich vybojoval medailové umiestnenie. Na MS v diaľkovom plávaní tak klub ukončil úspešnú tohtoročnú letné sezónu.

15. 07. 2016 07:30  |  Šport / Plávanie
Mladí plavci ŠPK Kúpele Piešťany získali viacero cenných kovov.  (archív ŠPK Kúpele)

Deväťroční plavci ŠPK v prvom polroku úspešní

V prvom polroku 2016 sa do súťažnej sezóny zapojili aj deväťroční plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Zúčastnili sa troch kôl Slovenského pohára v plávaní žiakov, dvoch kôl krajských majstrovstiev Slovenska a troch pohárových pretekov v Handlovej, Považskej Bystrici a v Nových Zámkoch. Celkovo si odniesli 11 zlatých, 18 strieborných a 9 bronzových medailí.

06. 07. 2016 09:34  |  Šport / Plávanie
Mladí plavci z PPK a ich zbierka cenných kovov. (archív PPK)

Šesť medailí pre plavcov PPK

V Púchove sa v sobotu 18. júna konal 16. ročník detských plaveckých pretekov Memoriál Pavla Vajdu, kde si plavci z Piešťanského plaveckého klubu vyplávali spolu šesť medailí.

29. 06. 2016 14:35  |  Šport / Plávanie
Piešťanská plavkyňa excelovala na majstrovstvách Slovenska v Bratislave. (archív ŠPK)

Rekordná Sára Niepelová s tromi zlatými

Na majstrovstvách Slovenska v plávaní, ktoré sa konali v dňoch 17.- 19. júna v Bratislave, sa zúčastnilo aj sedem plavcov zo Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany. Najviac sa darilo Sárie Niepelovej, ktorá si vyplávala štyri medaily, z toho tri zlaté.

28. 06. 2016 12:00  |  Šport / Plávanie
Richard Horyl (uprostred) ovládol disciplínu 200 metrov motýlik. (archív ŠPK)

Plavec R. Horyl majstrom Slovenska

V Štúrove na termálnom kúpalisku Vadaš sa v dňoch 10.-12. júna uskutočnili Letné majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov. Zúčastnili sa ich plavci z 50 oddielov a farby Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany hájilo desať plavcov.

22. 06. 2016 11:00  |  Šport / Plávanie
(archív PPK)

„My chceme bazén!“ žiadali na OLKS plavci

„My chceme bazén!“ žiadali na OLKS plavci Plavecké športy v sprievode počas otvorenia letnej kúpeľnej sezóny (OLKS) v Piešťanoch reprezentovali mladí plavci s rodičmi, súrodencami a trénermi z Piešťanského plaveckého klubu. Zaujali najmä veľkým transparentom: „My chceme bazén!“ Dočkajú sa ho?

21. 06. 2016 15:54  |  Šport / Plávanie
Plavci z ŠPK Kúpele Piešťany získali na Veľkej cene Popradu niekoľko medailí. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele úspešní v Poprade

Na medzinárodných pretekoch Veľká cena Popradu sa počas posledného májového víkendu vo veľkej konkurencii vyše 500 plavcov z 52 klubov z Maďarska, Poľska, Českej republiky a Slovenska zúčastnilo aj 25 plavcov z ŠPK Kúpele Piešťany.

10. 06. 2016 10:00  |  Šport / Plávanie
Články 41 - 50 z 204
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa