Plávanie

Ilustr. foto (Martin Vaňo)

Plavcom ŠPK Kúpele sa v Žiline darilo

V sobotu 28.11. sa v Žilinskom 50 metrovom krytom bazéne odohralo záverečné 5. kolo FPD Slovenského pohára žiakov v plávaní, ktorého sa zúčastnili aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Tí si na podujatí počínali veľmi úspešne.

14. 12. 2015 10:00  |  Šport / Plávanie
Víťazná štafeta: (zľava) Šprláková-Zmorová, Luciaková, Švecová a Buková. (I. Vachanová)

Plavcom ŠPK Kúpele sa na Spiši darilo

Najmladší plavci ŠPK Kúpele Piešťany sa predminulý víkend zúčastnili plaveckých pretekov - Memoriálu Jozefa Baláža v Spišskej Novej Vsi. Preteky sú neoficiálnymi majstrovstvami Slovenska deväť a desaťročných plavcov a Piešťanci si domov priviezli 15 medailových umiestnení.

03. 12. 2015 15:00  |  Šport / Plávanie
Piešťanskí plavci: (zľava) P. Škodný, A. Kičinová, L. Vachanová a J. Horil. (archív P. Škodného)

Masters plavci excelovali v Poľsku

Desať slovenských rekordov vo veteránskych kategóriách a 31 medailí vybojovaných na medzinárodných Majstrovstvách Poľska v plávaní masters zaznamenalo 13 slovenských plavcov v dňoch 13.-15. novembra v meste Gliwice. Medzi 585 plavcami z poľských klubov, Maďarska, Slovinska, Ukrajiny, Českej republiky a Slovenska sa štvorica Piešťancov Juraj Horil, Anna Kičinová, Pavol Škodný a Lucia Vachanová predviedla vo veľmi dobrom svetle. Na celkovej slovenskej bilancii sa podieľali 12 medailami a dvomi zlepšenými slovenskými rekordmi.

26. 11. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Úspešné plavkyne ŠPK Kúpele Piešťany Lenka Paulíková (vľavo) a Sára Niepelová. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK úspešní na dlhých tratiach

Na Majstrovstvách Slovenska v diaľkovom plávaní sa v nedeľu 8. novembra zúčastnilo aj osem plavcov ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí si vyplávali spolu šesť medailí. Stali sa tak spoločne s Orcou Bratislava najúspešnejším klubom podujatia v počte získaných cenných kovov.

18. 11. 2015 14:00  |  Šport / Plávanie
Masters plavci ŠPK Kúpele Piešťany Juraj Horil a Anna Kičinová. (ak)

Masters plavci uspeli v Žiline i Českej Lípe

Piešťanskí masters plavci sa v októbri zúčastnili dvoch veľkých podujatí, kde sa im podarilo získať niekoľko cenných kovov.

11. 11. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Výprava plavcov PPK na pretekoch v Topoľčanoch. (archív PPK)

Piešťanskí plavci začali sezónu úspešne

Piešťanský plavecký klub (PPK) vstúpil do jesennej sezóny 2015 úspešne a na doterajších podujatiach získali jeho pretekári dohromady 43 medailí. Zabodovali v Slovenskom pohári žiactva, na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti aj v Pohári primátora mesta Topoľčany. Na podujatiach štartovalo 22 plavcov z klubu PPK, ktorého členovia už ôsmy rok trénujú v bazéne hotela Sorea Sĺňava.

27. 10. 2015 10:00  |  Šport / Plávanie
Plaveckí veteráni Anna Kičinová a Pavol Škodný. (archív P. Škodného)

Masters plavci začali sezónu v Linzi

V rakúskom meste Linz sa zišlo 352 plavcov zo siedmich krajín Európy. O medailu z 27. Medzinárodných majstrovstiev Rakúska v plávaní veteránov v 25-metrovom bazéne bolo potrebné poriadne zabojovať a často nestačili ani výkony na úrovni osobných rekordov. Na podujatí sa predstavili aj masters plavci z Piešťan, ktorí sa v silnej konkurencii nestratili.

07. 10. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Martina Moravcová odovzdávala skúsenosti viac ako 180 plavcom. (T. Horký)

Presunie M. Moravcová plavecký kemp do Čilistova?

V piatok dopoludnia zavrel svoje brány šiesty ročník letného plaveckého kempu Martiny Moravcovej. Počas troch prázdninových turnusov si v Piešťanoch zdokonaľovalo pod vedením najúspešnejšej slovenskej plavkyne v histórii a jej trénerského tímu techniku vyše 180 mladých plavcov z rôznych kútov Slovenska i zahraničia. S legendárnou M. Moravcovou sme sa na záver kempu pozhovárali, aby nám priblížila viaceré detaily z dnes už tradičného sústredenia pre nádejných plavcov.

29. 08. 2015 12:00  |  Šport / Plávanie
Poctivý dril v bazéne Karinu priviedol k úspechom. (archív rodiny)

Nemala ešte ani pätnásť rokov a už debutovala na paralympiáde

Piešťanka Karina Petrikovičová je prvá a zatiaľ stále jediná zrakovo postihnutá plavkyňa, reprezentujúca Slovensko na paralympiáde. Olympijská premiéra pred siedmimi rokmi v Pekingu jej síce medailu nepriniesla, no potom sa s nimi ako keby roztrhlo vrece.

15. 08. 2015 13:00  |  Šport / Plávanie obsahuje fotogalériu
Dvojnásobná majsterka Slovenska Lenka Paulíková (vpravo). (archív (ŠPK))

Diaľkoví plavci ŠPK získali šesť medailí

Začiatkom júla sa na ružinovskom jazere v Bratislave uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Zúčastnilo sa ich aj sedem plavcov z klubu ŠPK Kúpele Piešťany, ktorí si vybojovali šesť medailí.

29. 07. 2015 14:00  |  Šport / Plávanie
Články 41 - 50 z 177

Anketa