Topfest

Plávanie

Zľava: Sára Niepelová, Zora Bogárová a Lenka Paulíková. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele získali osem medailí

Na najprestížnejšom plaveckom podujatí Grand Prix Slovakia 2016 sa zúčastnilo deväť juniorov zo Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany, ktorí získali osem medailí.

22. 04. 2016 15:30  |  Šport / Plávanie
Aj napriek mestskej dotácii je bazén v hoteli Sorea Sĺňava pre verejnosť uzavretý. (th)

Rekreační plavci zatiaľ bez krytého bazéna

Krytý bazén v hoteli Sorea Sĺňava v Piešťanoch zrejme zostane do 1. júna pre verejnosť zatvorený. K opätovnému sprístupneniu zrejme dôjde až po jeho prevzatí novým nájomcom, Adeli Medical Center a uzavretí zmluvy o jeho prevádzkovaní s občianskym združením (OZ) Bazén Piešťany. Jeho členmi sú zatiaľ len piešťanské plavecké kluby, mesto vstup len prisľúbilo.

19. 04. 2016 15:00  |  Piešťany / Aktuálne
68-ročný veterán Karol Kantek. (archív SPF)

Masters plavci medzi najlepšími

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v plávaní masters v dňoch 2. a 3. apríla, ktoré sa konali v Šamoríne - Čilistove, možno priradiť k najúspešnejším masters podujatiam za posledné roky. Zúčastnilo sa ich 286 plavcov zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny a Moldavska, registrovaných v 64 kluboch. V tomto rekordnom počte veteránskych plavcov bojovala štvorica zástupcov Piešťan a dosiahla veľmi dobrý výsledok - celkové 14. miesto medzi klubmi v počte získaných medailí.

14. 04. 2016 12:00  |  Šport / Plávanie
Pavol Škodný (vpravo) získal
aj bronzovú medailu. (archív A. Kičinovej)

Masters plavci úspešní vo Viedni

S rokom 2016 sa začala aj nová sezóna pre veteránskych plavcov. Slovenská špička doplnená Piešťancami Pavlom Škodným a Annou Kičinovou prišla počas víkendu 12. a 13. marca bojovať o tituly medzinárodných majstrov Viedne v hodnotení Open. Tento test výkonnosti na úvod sezóny vyšiel piešťanským plavcom výborne.

24. 03. 2016 16:00  |  Šport / Plávanie
Sára Niepelová (uprostred) a Lenka Paulíková (vpravo) na stupni víťazov. (archív ŠPK)

S. Niepelová majsterkou Slovenska

V 50-metrovom bazéne na bratislavských Pasienkoch sa v sobotu 5. marca uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovali na podujatí traja plavci v kategórii seniorov na 5000 metrov a počínali si výborne.

17. 03. 2016 13:00  |  Šport / Plávanie
Športoví plavci priniesli svoje požiadavky i na transparentoch. (pror)

Piešťanskí plavci: Neutopte plávanie!

Piešťanskí plavci na mestskom zastupiteľstve vo štvrtok 18. februára v zasadačke mestskej knižnice získali podporu poslancov i napriek tomu, že si ich hovorca Pavol Škodný musel po vystúpení vypočuť osobné invektívy od primátora Miloša Tamajku. Zdá sa, že 50-tisíc eur v mestskom rozpočte aspoň na krátky čas zaženie chmáry nad existenciou plaveckých športov v kúpeľnom meste.

24. 02. 2016 11:00  |  Piešťany / Aktuálne
Plavecká gramotnosť a pravidelné plávanie sú pre zdravý vývoj detí ideálne. (th)

Plavci nevydierajú, len chcú naďalej športovať

Tréningové podmienky pre športovcov všetkých vekových kategórií, venujúcich sa plávaniu a vodnému pólu v Piešťanoch, sú katastrofálne. Hotel Sorea Sĺňava s jediným krytým bazénom v meste vlastní Jednotný majetkový fond zväzov odborových organizácií (JMF ZOO) v SR a ten má celý objekt od júna prenajať susediacemu Medical Centru Adeli.

17. 02. 2016 10:00  |  Šport / Plávanie
Nádejní piešťanskí plavci získali niekoľko medailí. (archív PPK)

Mladí plavci PPK uspeli na Považskej Rybke

Najmladší pretekári Piešťanského plaveckého klubu sa 23. januára zúčastnili pretekov v Považskej Bystrici - Považská Rybka 2016. Nádejným plavcom sa darilo, keď získali niekoľko medailí.

12. 02. 2016 09:00  |  Šport / Plávanie
Martina Moravcová so svojimi ratolesťami počas plaveckého kempu v roku 2014. (th)

M. Moravcová oslávila životné jubileum

Šesťnásobná najlepšia športovkyňa Slovenska a legendárna plavkyňa, Piešťanka Martina Moravcová, oslávila v sobotu 16. januára okrúhlu štyridsiatku. Je držiteľkou vyše 200 národných rekordov a 67 medailí z vrcholných podujatí, vrátane dvoch strieborných z olympiády v roku 2000 v austrálskom Sydney. Plavkyňa oslávila životné jubileum doma v Piešťanoch v kruhu najbližších.

19. 01. 2016 12:30  |  Šport / Plávanie
Ladislav Bačík sa dožil 82 rokov. (archív im)

Ahoj, Laco, maj sa tam krásne!

AAA Pred pár dňami nás zastihla smutná správa, zomrel Laco Bačík, veľká postava nielen piešťanského plaveckého, ale i vtedajšieho československého športu. Mnohonásobný držiteľ československých plaveckých rekordov, dlhoročný československý plavecký reprezentant, víťaz mnohých medzinárodných pretekov, výrazný pojem európskych plaveckých bazénov 50. a 60. rokov minulého storočia. No a vynikajúci hráč vodného póla, akému bolo ťažké hľadať pár i v najlepších svetových tímoch. Strelec par excellent!

13. 01. 2016 15:00  |  Šport / Plávanie
Články 31 - 40 z 180

Anketa