GEFCO

Plávanie

Zľava: Rebeka Buková, Olivia Ana Šprláková-Zmorová a Romana Švecová. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele získali 48 medailí

Na medzinárodných pretekoch Veľká cena Popradu sa počas prvého aprílového víkendu vo veľkej konkurencii vyše 400 plavcov zo 40 klubov a šiestich krajín zúčastnilo i 19 plavcov z ŠPK Kúpele. Piešťanci získali 23 medailových umiestnení. Najmladší členovia klubu sa zúčastnili Veľkej ceny mesta Nové Zámky, vyplávať sa im podarilo 25 medailí.

14. 04. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Veteránski plavci ŠPK Kúpele uspeli na pretekoch v Bratislave. (P. Škodný)

Masters plavcom sa na Pasienkoch darilo náramne

Bratislavský 50-metrový bazén na Pasienkoch privítal počas prvého aprílového víkendu 210 veteránskych plavcov zo 42 klubov zo Slovenska, Českej republiky a Slovinska. ŠPK Kúpele Piešťany na Medzinárodných majstrovstvách SR v plávaní masters zastupovala výprava siedmich pretekárov. Tradične o medaily zabojovali Juraj Horil, Karol Kantek, Anna Kičinová a Pavol Škodný, návrat k masters plávaniu ohlásil Tomáš Vachan a štvoricu v nedeľu doplnili premiérovo na domácom šampionáte Jana Beňačková, Erik Ferencz a Lukáš Rusnák. Darilo sa im náramne. Získali 22 individuálnych medailí, jednu štafetovú a tri open.

13. 04. 2017 10:00  |  Šport / Plávanie
Veteránsky plavec Karol Kantek. (ak)

Kantek v brnianskom päťboji na 12. mieste

Už 29. ročník Veľkej ceny Brna v plávaní masters sa konal 11. marca. Piešťanských veteránov zastupoval Karol Kantek a prezentoval sa výbornými výsledkami. Podujatie má formát päťboja - pláva sa 50 m motýlik, 50 m znak, 50 m prsia, 50 m voľný spôsob a na záver 100 m polohové preteky. Zo súčtu bodov v jednotlivých disciplínach vzíde celkový víťaz spomedzi zúčastnených plavcov. Tohtoročný päťboj bol medzinárodný, predstavili sa pretekári z Českej republiky, Slovenska a Rakúska.

22. 03. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Úspešné
piešťanské plavkyne: (zľava) Paulíková, Niepelová, Mosná a Bogárová. (archív ŠPK)

Diaľkové plavkyne excelovali na majstrovstvách Slovenska

Na bratislavských Pasienkoch sa v sobotu 4. marca uskutočnili majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní. Dievčatá Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany obsadili stupeň víťazov na všetkých troch postoch.

16. 03. 2017 14:00  |  Šport / Plávanie
Úspešné plavkyne ŠPK Kúpele (zľava) S. Niepelová, R. Buková a L. Paulíková. (archív (ŠPK))

Plavci ŠPK uspeli na Veľkej cene Trnavy

Počas posledného februárového víkendu sa uskutočnili medzinárodné plavecké preteky VC Trnavy pri účasti 400 pretekárov z 35 domácich klubov aj zo zahraničia. Zúčastnili sa plavci zo Švajčiarska, Maďarska, Českej republiky a Poľska. Plavci ŠPK Kúpele si vyplávali päť medailí.

07. 03. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Plavkyňa Sára Niepelová (uprostred) patrí medzi mládežnícku elitu na Slovensku. (archív ŠPK)

Niepelová najúspešnejšou medailistkou Zimných majstrovstiev Slovenska

Posledný víkend pred vianočnými sviatkami sa v Čilistove uskutočnili Zimné majstrovstvá Slovenska v plávaní seniorov a juniorov. Zúčastnilo sa ich aj desať pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany. V konkurencii 264 plavcov z 38 klubov si počínali veľmi dobre. Najúspešnejšou medailistkou spomedzi zúčastnených sa stala Sára Niepelová, ktorá vyplávala šesť titulov a spolu 10 medailí.

11. 01. 2017 12:00  |  Šport / Plávanie
Úspešný plavec Filip Lányi(v strede). (archív ŠPK)

Lányi majstrom Slovenska

Od 2. do 4. decembra sa v Dolnom Kubíne uskutočnili majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov.

15. 12. 2016 09:00  |  Šport / Plávanie
Mladí piešťanskí plavci boli v Dolnom Kubíne úspešní. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK prekonali 34 osobných rekordov

Počas posledného novembrového víkendu sa plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili na Zimných majstrovstvách Slovenskej republiky mladších žiakov v Dolnom Kubíne. Na majstrovstvá sa kvalifikovali Dominika Šišková, Matej Martinkovič, Timotej Kondrc, Katarína Černeková, Rebeka Buková, Olivia Ana Šprláková-Zmorová, Romana Švecová a Jakub Jánsky, ktorým sa podarilo prekonať 34 osobných rekordov.

06. 12. 2016 11:00  |  Šport / Plávanie
Výprava plavcov ŠPK Kúpele na pretekoch v Kranji. (archív ŠPK)

Piešťanskí plavci uspeli v Slovinsku

Plavci ŠPK Kúpele Piešťany sa zúčastnili na medzinárodných pretekoch v slovinskom Kranji. Plávalo sa v mestskom 50-metrovom krytom bazéne, ktorý bol rozdelený na šírku a jedna dĺžka tak mala 25 metrov.

01. 12. 2016 14:00  |  Šport / Plávanie
Plavci ŠPK Kúpele Piešťany dosiahli na jeseň výborné výsledky. (archív ŠPK)

Mladíci z ŠPK si vyplávali 38 medailí

V aktuálnej jesennej sezóne sa deväť a desaťroční plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili troch kôl Krajských majstrovstiev Slovenska, Slovenského pohára v plávaní žiakov a pohárových pretekov Memoriálu J. Baláža. Celkovo si z týchto podujatí odniesli 38 medailí - sedem bolo zlatých, 16 strieborných a 15 bronzových.

30. 11. 2016 14:00  |  Šport / Plávanie
Články 21 - 30 z 197
GARGO
Regal Burger

Anketa