Plávanie

Karol Kevan si vo Váhu zaplával ešte ako 90-ročný. (pepo)

Karol Kevan žil život na ľadovo rýchle obrátky

Karol Kevan založil zimné plávanie otužilcov v Piešťanoch, aj Kevanovu stovku. Túžil vliezť do ľadových vĺn rieky ako storočný. A aj keď sa mu to nepodarilo, jeho život plný behu – aj toho maratónskeho, ale aj plávania, otužovania, bicyklovania, muzicírovania na mandolíne, výučby angličtiny, prechádzok po vale, pracovných povinností na letisku, lásky k svojej žene Anite a ešte všeličoho iného, bol bohatý a zmysluplný. Srdiečko Karola Kevana dotĺklo v piatok 15. septembra. Narodil sa 13. februára 1924. Dožil sa tak krásnych 93 rokov. Nech odpočíva v pokoji. Česť jeho pamiatke!

16. 09. 2017 13:35  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Pavol Škodný a Zuzana Matúšová. (archív P. Škodného)

Plavci sa medzi tisíckami veteránov nestratili

V Maďarsku sa uskutočnil už sedemnásty svetový veteránsky šampionát v plaveckých športoch. Tento rok s rekordnou účasťou 16-tisíc športovcov privítala Budapešť športovcov z celého sveta. Postupne sa vystriedali synchronizované plávanie, skoky do vody, vodné pólo, diaľkové plávanie a bazénové plávanie. Na tomto podujatí nechýbali ani zástupcovia plávania z Piešťan.

02. 09. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Úspešní plavci (zľava) Pavol Škodný, Juraj Horil a Lukáš Rusnák. (archív P. Škodného)

Úspešní masters plavci pred MS

Koniec júna a začiatok júla boli pre piešťanských veteránskych plavcov poslednými previerkami pred augustovými majstrovstvami sveta v plávaní masters v bazénoch v Budapešti a otvorenej vode jazera Balaton.

13. 07. 2017 12:00  |  Šport / Plávanie
R. Suchánek (archív ŠPK)

Niepelová so štyrmi majstrovskými titulmi

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 16.-18. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a seniorov v plávaní. Pri účasti celej juniorskej i seniorskej špičky vrátane reprezentantov mali zastúpenie i Piešťany. Najlepšie plávali Sára Niepelová a Lenka Paulíková zo Športového plaveckého klubu Kúpele. Spolu vybojovali 11 medailových umiestnení.

30. 06. 2017 14:06  |  Šport / Plávanie
Plavec Filip Lányi (vľavo) na striebornom stupienku. (archív ŠPK)

Lányi a Šišková medailoví

Na kúpalisku Vadaš v Štúrove sa v dňoch 2.-4. júna konali Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov. Na podujatí sa predstavili plavci zo 47 klubov a oddielov Slovenska. Zúčastnilo sa na nich aj sedem pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany. Filip Lányi, Maxim Vass, Michal Škodný, Dávid Holík a Matej Martinkovič, Katarína Černeková a Dominika Šišková úspešne reprezentovali farby nášho mesta. Všetkým sa podarilo vylepšiť si svoje najlepšie osobné výkony.

20. 06. 2017 15:35  |  Šport / Plávanie
Plavci ŠPK Kúpele si na podujatiach vybojovali viacero medailí. (archív ŠPK)

Piešťanskí plavci uspeli v Bratislave i Brne

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 6.-7. mája uskutočnili najväčšie plavecké preteky na Slovensku. Pri účasti približne 700 pretekárov z trinástich krajín a domácej špičky sa vynikajúco držali aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Na štartovacie bloky sa postavili plavci zo 64 klubov z Českej republiky, Belgicka, Veľkej Británie, Gruzínska, Chorvátska, Lotyšska, Litvy, Maďarska, Rakúska, Ruska, Srbska, Švajčiarska a domácich.

24. 05. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Plavci ŠPK Kúpele: (zľava) L. Rusnák, J. Horil, A. Kičinová, P. Škodný a K. Kantek. (archív P. Škodného)

Zlín v znamení rekordov a titulov pre piešťanských veteránov

Pätica veteránskych plavcov ŠPK Kúpele Piešťany v zložení Anna Kičinová, Juraj Horil, Karol Kantek, Lukáš Rusnák a Pavol Škodný vycestovala do moravského Zlína, aby počas posledného aprílového víkendu v tamojšom 50-metrovom bazéne zabojovala o tituly medzinárodných majstrov Českej republiky v plávaní masters. Na podujatí sa zúčastnilo 261 pretekárov zo 65 klubov siedmich krajín - Ukrajiny, Rakúska, Maďarska, Ruska, Nemecka, Slovenska a domáceho Česka.

10. 05. 2017 10:00  |  Šport / Plávanie
Zľava: Rebeka Buková, Olivia Ana Šprláková-Zmorová a Romana Švecová. (archív ŠPK)

Plavci ŠPK Kúpele získali 48 medailí

Na medzinárodných pretekoch Veľká cena Popradu sa počas prvého aprílového víkendu vo veľkej konkurencii vyše 400 plavcov zo 40 klubov a šiestich krajín zúčastnilo i 19 plavcov z ŠPK Kúpele. Piešťanci získali 23 medailových umiestnení. Najmladší členovia klubu sa zúčastnili Veľkej ceny mesta Nové Zámky, vyplávať sa im podarilo 25 medailí.

14. 04. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Veteránski plavci ŠPK Kúpele uspeli na pretekoch v Bratislave. (P. Škodný)

Masters plavcom sa na Pasienkoch darilo náramne

Bratislavský 50-metrový bazén na Pasienkoch privítal počas prvého aprílového víkendu 210 veteránskych plavcov zo 42 klubov zo Slovenska, Českej republiky a Slovinska. ŠPK Kúpele Piešťany na Medzinárodných majstrovstvách SR v plávaní masters zastupovala výprava siedmich pretekárov. Tradične o medaily zabojovali Juraj Horil, Karol Kantek, Anna Kičinová a Pavol Škodný, návrat k masters plávaniu ohlásil Tomáš Vachan a štvoricu v nedeľu doplnili premiérovo na domácom šampionáte Jana Beňačková, Erik Ferencz a Lukáš Rusnák. Darilo sa im náramne. Získali 22 individuálnych medailí, jednu štafetovú a tri open.

13. 04. 2017 10:00  |  Šport / Plávanie
Veteránsky plavec Karol Kantek. (ak)

Kantek v brnianskom päťboji na 12. mieste

Už 29. ročník Veľkej ceny Brna v plávaní masters sa konal 11. marca. Piešťanských veteránov zastupoval Karol Kantek a prezentoval sa výbornými výsledkami. Podujatie má formát päťboja - pláva sa 50 m motýlik, 50 m znak, 50 m prsia, 50 m voľný spôsob a na záver 100 m polohové preteky. Zo súčtu bodov v jednotlivých disciplínach vzíde celkový víťaz spomedzi zúčastnených plavcov. Tohtoročný päťboj bol medzinárodný, predstavili sa pretekári z Českej republiky, Slovenska a Rakúska.

22. 03. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Články 21 - 30 z 204
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa