GEFCO

Plávanie

Olívia Ana Šprláková-Zmorová si vybojovala päť cenných kovov. (archív ŠPK)

Medailová žatva plavcov

V Topoľčanoch sa v sobotu 14. októbra uskutočnili plavecké preteky O pohár primátora Topoľčian, na ktorých sa zúčastnili plavci z 21 slovenských klubov a oddielov. Farby ŠPK Kúpele Piešťany hájilo 19 dievčat a 16 chlapcov. Podarilo sa im spolu vybojovať 31 medailových umiestnení, z toho 11 zlatých.

05. 11. 2017 10:00  |  Šport / Plávanie
Zľava: Patrik Tapušík, Oliver Švec a Jakub Jánsky.  (archív ŠPK)

Diaľkoví plavci úspešní v Leviciach

V Leviciach sa v prvú októbrovú sobotu uskutočnilo superfinále Slovenského pohára v diaľkovom plávaní o Pohár primátora mesta Levice. Pri účasti plavcov z ôsmich slovenských a jedného českého klubu sa mimoriadne darilo plavcom ŠPK Kúpele Piešťany. Vybojovali z celkového počtu 26 rozdelených medailí desať, z toho šesť zlatých.

20. 10. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Masters plavci ŠPK Kúpele Piešťany na pódiu v Rathaussaal Telfs: prvý zľava Karol Kantek, tretia Zuzana Matúšová, piata Anna Kičinová, šiesty Pavol Škodný. (archív P. Škodného)

Masters plavci v Rakúsku s výbornými výsledkami

V poradí 29. Medzinárodné majstrovstvá Rakúska v plávaní masters organizoval klub z tirolského mesta Telfs na prelome septembra a októbra v 25-metrovom bazéne novopostaveného komplexu.

14. 10. 2017 11:00  |  Šport / Plávanie
Karol Kevan si vo Váhu zaplával ešte ako 90-ročný. (pepo)

Karol Kevan žil život na ľadovo rýchle obrátky

Karol Kevan založil zimné plávanie otužilcov v Piešťanoch, aj Kevanovu stovku. Túžil vliezť do ľadových vĺn rieky ako storočný. A aj keď sa mu to nepodarilo, jeho život plný behu – aj toho maratónskeho, ale aj plávania, otužovania, bicyklovania, muzicírovania na mandolíne, výučby angličtiny, prechádzok po vale, pracovných povinností na letisku, lásky k svojej žene Anite a ešte všeličoho iného, bol bohatý a zmysluplný. Srdiečko Karola Kevana dotĺklo v piatok 15. septembra. Narodil sa 13. februára 1924. Dožil sa tak krásnych 93 rokov. Nech odpočíva v pokoji. Česť jeho pamiatke!

16. 09. 2017 13:35  |  Piešťany / Spoločenská rubrika
Pavol Škodný a Zuzana Matúšová. (archív P. Škodného)

Plavci sa medzi tisíckami veteránov nestratili

V Maďarsku sa uskutočnil už sedemnásty svetový veteránsky šampionát v plaveckých športoch. Tento rok s rekordnou účasťou 16-tisíc športovcov privítala Budapešť športovcov z celého sveta. Postupne sa vystriedali synchronizované plávanie, skoky do vody, vodné pólo, diaľkové plávanie a bazénové plávanie. Na tomto podujatí nechýbali ani zástupcovia plávania z Piešťan.

02. 09. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Úspešní plavci (zľava) Pavol Škodný, Juraj Horil a Lukáš Rusnák. (archív P. Škodného)

Úspešní masters plavci pred MS

Koniec júna a začiatok júla boli pre piešťanských veteránskych plavcov poslednými previerkami pred augustovými majstrovstvami sveta v plávaní masters v bazénoch v Budapešti a otvorenej vode jazera Balaton.

13. 07. 2017 12:00  |  Šport / Plávanie
R. Suchánek (archív ŠPK)

Niepelová so štyrmi majstrovskými titulmi

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 16.-18. júna uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a seniorov v plávaní. Pri účasti celej juniorskej i seniorskej špičky vrátane reprezentantov mali zastúpenie i Piešťany. Najlepšie plávali Sára Niepelová a Lenka Paulíková zo Športového plaveckého klubu Kúpele. Spolu vybojovali 11 medailových umiestnení.

30. 06. 2017 14:06  |  Šport / Plávanie
Plavec Filip Lányi (vľavo) na striebornom stupienku. (archív ŠPK)

Lányi a Šišková medailoví

Na kúpalisku Vadaš v Štúrove sa v dňoch 2.-4. júna konali Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov. Na podujatí sa predstavili plavci zo 47 klubov a oddielov Slovenska. Zúčastnilo sa na nich aj sedem pretekárov ŠPK Kúpele Piešťany. Filip Lányi, Maxim Vass, Michal Škodný, Dávid Holík a Matej Martinkovič, Katarína Černeková a Dominika Šišková úspešne reprezentovali farby nášho mesta. Všetkým sa podarilo vylepšiť si svoje najlepšie osobné výkony.

20. 06. 2017 15:35  |  Šport / Plávanie
Plavci ŠPK Kúpele si na podujatiach vybojovali viacero medailí. (archív ŠPK)

Piešťanskí plavci uspeli v Bratislave i Brne

Na bratislavských Pasienkoch sa v dňoch 6.-7. mája uskutočnili najväčšie plavecké preteky na Slovensku. Pri účasti približne 700 pretekárov z trinástich krajín a domácej špičky sa vynikajúco držali aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany. Na štartovacie bloky sa postavili plavci zo 64 klubov z Českej republiky, Belgicka, Veľkej Británie, Gruzínska, Chorvátska, Lotyšska, Litvy, Maďarska, Rakúska, Ruska, Srbska, Švajčiarska a domácich.

24. 05. 2017 15:00  |  Šport / Plávanie
Plavci ŠPK Kúpele: (zľava) L. Rusnák, J. Horil, A. Kičinová, P. Škodný a K. Kantek. (archív P. Škodného)

Zlín v znamení rekordov a titulov pre piešťanských veteránov

Pätica veteránskych plavcov ŠPK Kúpele Piešťany v zložení Anna Kičinová, Juraj Horil, Karol Kantek, Lukáš Rusnák a Pavol Škodný vycestovala do moravského Zlína, aby počas posledného aprílového víkendu v tamojšom 50-metrovom bazéne zabojovala o tituly medzinárodných majstrov Českej republiky v plávaní masters. Na podujatí sa zúčastnilo 261 pretekárov zo 65 klubov siedmich krajín - Ukrajiny, Rakúska, Maďarska, Ruska, Nemecka, Slovenska a domáceho Česka.

10. 05. 2017 10:00  |  Šport / Plávanie
Články 11 - 20 z 197
GARGO
Regal Burger

Anketa