V kolkárskom derby zvíťazil MKK Piešťany

Štvrtok 26. 01. 2017 15:00  | Šport / Kolky  | Autor: M. Schmidl

Trináste kolo kolkárskej extraligy prinieslo okresné derby medzi domácimi TJ Rakovice a hosťami z MKK Piešťany. Ako väčšina duelov týchto súperov aj ten sobotňajší bol vyrovnaný a dramatický od začiatku do konca. Zápas v búrlivej, ale korektnej atmosfére splnil extraligové kritériá a diváci videli súboj so šťastnejším koncom pre Piešťany, ktoré vyhrali 6:2 na body.

Piešťanskí kolkári zdolali TJ Rakovice 6:2 na body.

Piešťanskí kolkári zdolali TJ Rakovice 6:2 na body. (Autor: L. Duračka)

Úvod zaobstaral duel domáceho Vargu proti Miklošovičovi. Lepšie začal síce Piešťanec, ale rakovický hráč vyhral druhú dráhu. O súboji rozhodla posledná dráha, ktorú zahrali obaja výborne, ale posledný hod znamenal pri remíze bod pre Miklošoviča. O niečo jasnejšie to bolo medzi Prívozníkom a Čechom. Rakovičan začal výborne, ale slabšou poslednou dráhou „daroval” bod aj kolky
Čechovi.

V druhej dvojici nastúpil F. Milan a Dúbrava. Mladý Piešťanec, ktorý hrá vo výbornej forme, nedal domácemu žiadnu šancu a získal dôležitý náskok pre družstvo z kúpeľného mesta. Domáci Magala a hosťujúci Šamík hrali vyrovnane tri dráhy, ale poslednú zahral skvele Rakovičan a stiahol náskok Piešťan na 65 kolkov.

V poslednej dvojici začali domáci výborne a náskok znížili na hrateľných 20 kolkov. Stav sa menil skoro každým hodom až do poslednej dorážky, ktorá vyšla fantasticky hosťujúcim hráčom. Tanglmayer štyrmi hodovými deviatkami a Harčarík tromi rozhodli zápas. Bod pre domácich získal ešte Šintál, naopak, Tanglmayer porazil Ivančíka.

■ TJ Rakovice - MKK Piešťany 2:6 (3394:3455)Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 3, ktoré je v predaji od 24. januára.

GARGO
Regal Burger

Anketa