Extraligisti po polovici sezóny na šiestom mieste

Streda 07. 12. 2016 15:35  | Šport / Kolky  | Autor: M. Schmidl

Až do 11. kola, posledného v jesennej časti, čakali kolkári MKK Piešťany „A“ na výhru na domácich dráhach. Pred samotným zápasom bolo ale favoritom hosťujúce družstvo so Spišskej Novej Vsi.

Ilustr. foto

Ilustr. foto (Autor: archív MKK)

Druhý tím tabuľky a najlepšie družstvo na vonkajších dráhach prišlo do Piešťan aj s legendou a stále skvelým hráčom Jozefom Peštom, čo šance MKK ešte znižovalo. Potom, čo na zápas z rodinných dôvodov nemohol nastúpiť najlepší Piešťanec Šimon Dúbrava, len pár najvernejších verilo v dobrý výsledok. Ale ako to už v športe býva, všetko sa odohráva na dráhach, a nie na papieri - Piešťany zdolali Spišiakov prekvapivo 7:1.

V úvodnej dvojici nastúpili tradične Harčarík (524) a Miklošovič (591). Prvý menovaný nemal svoj deň a súperovi daroval bod hlavne zlou dorážkou. Dôležitý bod zase naopak získal Miklošovič, keď v zaujímavom súboji porazil Bajtoša. V druhej dvojici misky váh naklonili na svoju stranu hráči z kúpeľného mesta, po výhrach Tanglmayera (571) a Čecha (591). Sľubný náskok 3:1 a 40 kolkov predpovedal vyrovnaný záver. Právne v ňom mal hlavnú úlohu hrať už spomínaný Pešta, ktorý neraz sám porazil súpera aj o sto kolkov. Tentoraz však nemal svoj deň a Šamík (555) prvou skvelou dráhou získal dôležitý náskok, ktorý udržal až do konca a získal prekvapivý a cenný „skalp” súpera. Keď sa k nemu pridal Rezbárik (514) výhrou nad druhým Peštom - Jánom, bolo z toho prekvapivé, ale zaslúžené víťazstvo 7:1, čo znamená šieste miesto po polovici kolkárskej extraligy mužov.

B-družstvo MKK odohralo dramatický a napínavý derby zápas s Trenčínom. Priebežný náskok sa prelieval z jednej strany na druhú a v závere boli šťastnejší hostia z Trenčína, ktorí zvíťazili 5:3. Z Piešťancov bodovali Pinkas (530), Marek (525) a Horváth (547). Po jesennej časti je béčko na ôsmom mieste prvej ligy západ.

Výsledky:

■ MKK Piešťany „A“ - Tatran Spišská Nová Ves 7:1 (3349:3284)
■ MKK Piešťany „B“ - TKK Trenčín „A“ 3:5 (3197:3206)


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 49, ktoré je v predaji od 6. decembra.

GARGO
Regal Burger

Anketa