Vodáci z ŠK Kajak opäť s cennými kovmi

• 3. júna 2015, 14:23
  • Autor:sv/th

Mladí vodáci z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa v posledných týždňoch zúčastnili dvoch podujatí. Najskôr sa 16.-17. mája predstavili v českých Račiciach, kde sa im podarilo vybojovať päť medailí, o týždeň neskôr pretekali v Nitrianskom Rudne, kde získali až desať cenných kovov.

V Račiciach sa predstavili všetky oddiely z Česka najlepšie zo Slovenska. Za klub ŠK Kajak pretekalo osem vodákov. Išlo o náročný program na 200, 500, 1000 a 3000-metrových tratiach, pričom v niektorých kategóriách štartovalo viac ako 80 pretekárov. Najúspešnejšou pretekárkou ŠK Kajak v počte cenných kovov bola Martina Havrilová, ktorá si priniesla v C1 tri bronzové medaily z 500, 200 aj 3000 m trati. Striebro patrilo v K2 Lucii Valovej s Marcelou Ďurišovou na 500 m trati a Martinovi Chalásovi v K1 na tej istej trati. Martin Chalás skončil na 1000-metrovej trati na šiestom mieste.
Za zmienku stoja aj umiestnenia v A-finále, kde prebojovať sa nebolo vôbec jednoduché. L. Valová obsadila v C1 na 500 m štvrté miesto, v K1 na 200 m ôsmu priečku a v K1 na 500 m bola deviata. Lukáš Valo takisto postúpil do A-finále, kde mu patrilo v C2 na 1000 m a v C1 na 500 m šieste miesto. Na tratiach 1000 a 3000 m dopádloval na siedmej priečke. Do A-finále sa prebojovala aj Viktória Šilhanová, na 500-metrovej trati obsadila ôsmu priečku a na 1000 m skončila deviata. Lucia Prouzová a Mia Hjartaker prišli v K2 na deviatom mieste, aj keď súťažili s o rok staršími pretekárkami.
O týždeň neskôr sa na druhom ročníku Rudno Cupu zúčastnilo 15 klubov zo Slovenska a Moravanci obsadili s počtom 10 získaných medailí štvrtú priečku. Zlato si vybojovala L. Valová v C1, striebro M. Chalás a Tatiana Trakalová v K1 a M. Havrilová v C1. Z bronzu sa mohli tešiť Lucia Prouzová, Nina Szobolovszka a L. Valová v K1, Silvia Moravčíková, L. Valo a Michal Szobolovszky v C1. Tesne pod stupňami víťazov ostali na štvrtom mieste Adam Kucharík v K1 a Richard Jahoda v C1. Piata priečka sa ušla Samuelovi Gromanovi v K1.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 23, ktoré je v predaji od 2. júna.