Vodáci z ŠK KAJAK bilancovali sezónu, v ďalšej chcú byť opäť úspešní

Streda 07. 12. 2016 14:00  | Šport / Kanoistika  | Autor: th/ts

Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom opäť, už po siedmy raz, bilancoval sezónu a odmenil všetky deti. Najúspešnejšie si odniesli víťazné poháre a vecné ceny. Klub má aktuálne viac ako 40 detí, hlavne z Moravian, Banky a okolitých obcí. Títo mladí pretekári získali za rok 2016 celkovo 440 medailí, o 46 viac ako v minulom roku. Zo slovenských podujatí majú 262 cenných kovov a z Českej republiky 178. V Slovenskom pohári obsadil ŠK KAJAK piate miesto medzi 26 klubmi.

Členovia ŠK KAJAK Moravany nad Váhom na slávnostnom ukončení sezóny.

Členovia ŠK KAJAK Moravany nad Váhom na slávnostnom ukončení sezóny. (Autor: archív ŠK KAJAK)

Medzi najúspešnejšie klubové umiestnenia patrili tretie miesta na Medzinárodných majstrovstvách Moravy, v Efekt pohári v Pohári mládeže Bratislava a na Veľkej cene Komárna.

Aktuálne je päť vodákov z ŠK KAJAK zaradených do mládežníckej reprezentácie Slovenska - Matej Danáš, Romana Švecová, Martin Chalás, Tatiana Trakalová a Peter Kizek. Traja pretekári - Lukáš Valo, Lucia Valová a Martina Havrilová - sú vo výbere juniorskej reprezentácie Slovenska. V roku 2016 sa v žiackych a juniorských kategóriách medzi top 10 športovcami Trnavského samosprávneho kraja umiestnili L. Valová a R. Švecová.

Pretekári ŠK KAJAK získali v roku 2016 až 13 titulov majstra Slovenska: L. Valová - C1 5000 m, C1 200 m, C1 500 m, C2 200 m, C2 500 m, C1 17 400 m, M. Havrilová - C2 200 m, C2 500 m, Lucia Prouzová - K4 500 m, R. Švecová - K1 2000 m, Nicki Ficko - C2 5000 m, Silvia Moravčíková - C2 5000 m, Zuzana Matušovychová - K1 200 m. L. Valovej sa tiež podarilo vybojovať titul majsterky Talianska v C1 1000 m a C2 200 m.

Na podujatí Olympijských nádejí v maďarskom Szegede boli za reprezentáciu Slovenska nominovaní M. Havrilová, L. Valo a L. Valová. Išlo o prvú účasť moravianskych pretekárov v histórii klubu na takej významnej akcii. V konkurencii vodákov z 31 krajín sa najviac darilo Lucii, ktorá získala dve piate miesta v C1 200 m a C1 500 m a jedno šieste v C1 1000 m.

Vyhodnotenie najlepších pretekárov v sezóne 2016:


■ Kajakár roka: 1. Matej Danáš, 2. Martin Chalás, 3. Lukáš Chalás

■ Kajakárka roka: 1. Romana Švecová, 2. Tatiana Trakalová, 3. Lucia Prouzová

■ Kanoista roka: 1. Lukáš Valo, 2. Michal Szobolovszky, 3. Peter Kizek

Kanoistka roka: 1. Lucia Valová, 2. Martina Havrilová, 3. Silvia Moravčíková

Špeciálnu cenu Skokan roka udelili Michalovi Žemlovi. Ocenenie Prekvapenie roka si zaslúžili Peter Kizek a Eliáš Zachar.

Za úspechmi týchto mladých ľudí stoja hlavne ich tréneri Juraj Homola ako hlavný, Zuzana Matušovychová, Igor Valo, Dalibor Havrlent, Barbara Švecová a Silvia Valová.

Moravianski kajakári bilancovali nielen úspechy. „V roku 2016 sa nám podarilo spustiť projekt pre telesne postihnutých športovcov. Najzásadnejšou časťou bolo sprístupnenie všetkých priestorov lodenice pre hendikepovaných. V najbližšej budúcnosti športovcov z ŠK KAJAK čaká nové workoutové ihrisko, ktoré je už vo výstavbe. V pláne je aj výstavba sauny a zakúpenie záchranného člna s výkonným elektrickým motorom,“ povedal I. Valo, predseda ŠK KAJAK, a načrtol aj ďalšie smerovanie klubu: „Ambície zostávajú nezmenené. Ide hlavne o to, aby deti mohli športovať, v prvom rade nech majú zo športu radosť, nech sa tešia z vlastných úspechov a posilňujú ich osobné neúspechy. Želáme si, aby sa šport stal neoddeliteľnou súčasťou života detí aj ich rodičov. Budeme, samozrejme, podporovať aj tých najlepších a vytvoríme im čo najlepšie podmienky, aby svoje úsilie pretavili do úspechov nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Verím, že sa nám už v roku 2017 podarí vyslať pretekára na vrcholné podujatie, ako sú majstrovstvá Európy či sveta.“


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 49, ktoré je v predaji od 6. decembra.

GARGO
Regal Burger

Anketa