Vodáci z Piešťan si vypádlovali 59 medailí

Streda 16. 08. 2017 17:00  | Šport / Kanoistika  | Autor: S. Podhradská

Vrcholom sezóny v rýchlostnej kanoistike sú majstrovstvá Slovenska na krátke trate, ktoré sa uskutočnili 4.-6. augusta na bratislavskom Zemníku za účasti 276 kajakárov a kanoistov zo všetkých slovenských klubov.

Úspešní piešťanskí kanoisti na pretekoch v Bratislave.

Úspešní piešťanskí kanoisti na pretekoch v Bratislave. (Autor: archív Kajak - Kanoe)

Pretekalo sa na 200, 500 a 1000-metrových tratiach v singlových, deblových a štvorkových kategóriách vo veku od 13 rokov až po veteránov.

Štartovalo sa z automatických štartovacích blokov, aké sa používajú na medzinárodných pretekoch v zahraničí. Mladí piešťanskí vodáci i napriek tropickým teplotám, ktoré v nedeľu vystriedali početné prehánky, si vypádlovali 59 medailí - 18 zlatých, 23 strieborných a 18 bronzových. Vďačia za to nielen svojej prázdninovej drine, ale aj obetavej a svedomitej príprave, o ktorú sa postarali tréneri Marcela a Róbert Erbanovci, Zuzana Matušovýchová, Milan Blaho, Vladimír Husák, Milan Piešťanský a Mário Klieštenec.

Za Kajak - Kanoe Piešťany súťažilo 29 pretekárov, najviac sa darilo 14-ročným kajakárom, ktorí si podelili tituly vo všetkých tratiach.

Výsledky Kajak - Kanoe:

■ Daniel Rybanský - 1. miesto v K1 na 500 a 1000 m, v K2 a v K4 na 500 m, 2. miesto v K1 na 200 m

■ Samuel Podhradský - 1. miesto v K1 na 200 m, v K2 a v K4 na 500 m, 2. miesto v K1 na 500 a 1000 m

■ Matej Današ - 2. miesto v K2 na 500 m, 3. miesto v K1 na 200, 500 a 1000 m, v K4 na 500 m

■ Michal Szobolovszký - 1. miesto v C4, 2. miesto v C1 na 200, 500 a 1000 m

■ Michal Polakovič - 1. miesto v C2 na 200, 500 a 1000 m, 3. miesto v C1 na 200 m

■ Silvia Moravčíková - 2. miesto v C1 na 500 a 1000 m, 3. miesto v C1 na 200 m, v C2 na 200 a 500 m

■ Tamara Balážová - 1. miesto v C1 na 200, 500 a 1000 m

■ Alexandra Lehutová - 2. miesto v C1 na 200, 500 a 1000 m

■ Nicki Ficko - 3. miesto v C2 na 200 a 500 m

■ Dávid Ragula - 2. miesto v K2 na 200 m, v K4 na 200 a 500 m, 3. miesto v K2 na 500 a 1000 m

■ Milan Jankech - 1. miesto v K1 na 200 m a v K2 na 500 m, 2. miesto v K1 na 500 m

■ Timea Henry a Nicol Šutovská - 2. miesto v K2 na 500 m, v K4 na 200 a 500 m, 3. miesto v K2 na 200 m

■ Branislav Jurčo a Daniel Ragula - 1. miesto v K4 na 500 m

■ Jerguš Jacko a Tomáš Kačic - 3. miesto v K2 na 200 m

■ Tatiana Trakalová - 2. miesto v K4 na 500 m, 3. miesto v K1 na 200 m

■ Michal Zrutta - 3. miesto v K4 na 500 m





Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa