Valová s Mikéciovou v Szegede

• 15. júna 2017, 08:30
  • Autor:sv

V maďarskom Szegede sa v dňoch 7. a 8. júna konal ženský svetový pohár organizovaný Medzinárodnou kanoistickou federáciou ICF. Stretli sa tu najlepšie kanoistky sveta z 25 krajín. Nechýbala Kanada, Maďarsko, Nemecko či veľmi dobre pripravená Čína. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, juniorskej do 18 rokov a seniorskej nad 18 rokov. Slovensko vyslalo na tieto preteky Luciu Valovú z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom a 20-ročnú Hanu Mikéciovú z Piešťan.

Valová, ako najmladšia pretekárka podujatia, si prekvapivo na oboch krátkych tratiach vypádlovala postup do A-finále – na 500 m skončila na šiestom mieste a na 200 m dopádlovala deviata. Na 2000-metrovej trati skončila celkovo siedma. Valová s Mikéciovou v C2 museli pretekať dokonca v seniorskej kategórii, ale ani tu sa dievčatá nestratili. Zabojovali a opäť to bola účasť vo finále, kde dopádlovali na siedmej priečke.